
23 kwietnia uczniowie klas siódmych wzięli udział w bardzo interesujących warsztatach „Misja: Transformacja! Akademia GAZ - SYSTEM”. Przybliżyły one uczniom temtykę związaną z ochroną środowiska i wyzwaniami współczesnej energetyki doskonale łącząc teorię z praktyką. Rozwijały świadomość ekologiczną oraz zachęcały do zainteresowania naukami ścisłymi - chemia, fizyka. Podczas warsztatów uczniowie w okularach ochronnych, ubrani w kitle wykonywali rózne eksperymenty. Badali między innymi właściowści gazów oraz "suchego lodu". Poznali budowę najprostszych węglowodorów oraz przekonali się na "własnej skórze" jakie właściwości ma metan - główny składnik gazu ziemnego. Był również wybuchowy eksperyment z wodorem oraz można było zobaczyć model samochodu z napędem wodorowym tzw. paliwem przyszłości. Dwie godziny warsztatów minęły bardzo szybko i wszystkie eksperymenty udało się wykonać bez większych kłopotów. Na sam koniec odbyła sie krótka lekcja składania kitli laboratoryjnych. Okazało sie, że było to jedno z trudniejszych zadań do wykonania;). Mamy nadzieję, że mobilne laboratorium GAZ - SYSTEM odwiedzi naszą szkołę znów w następnym roku szkolnym!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|