Na sportowo, na wesoło!

Na sportowo, na wesoło!
Niedziela dzień lenia? Nie dla naszych uczniów!

Piękną, słoneczną niedzielę trzeba wykorzystać, tym bardziej, jeśli jest się sportowcem. Okazją do aktywnego spędzenia czasu stała się Letnia Wielkopolska Spartakiada LZS w Żerkowie. Rywalizacja przebiegała w rzadko spotykanych dziedzinach. Były to, np.: rzut przedmiotami do celu, rzut beretem, rzut do kosza, wędkowanie na sucho, strzał piłką do bramki, rzut piłką lekarską do przodu, podnoszenie odważnika i pokonywanie toru przeszkód. Należy jeszcze dodać, że każdy uczestnik spartakiady rywalizował w dwóch przez siebie wybranych konkurencjach.

Czytaj cao…
 
Karta rowerowa

Jak co roku ,w naszej szkole, na przełomie maja i czerwca odbywa się egzamin na Kartę Rowerową. Uczniowie przez cały rok szkolny uczyli się przepisów Ruchu Drogowego , a następnie swoje umiejętności doskonalili na placu manewrowym. Plac manewrowy w tym roku mieliśmy wyposażony w podstawowe elementy zestawu do ćwiczeń „Miasteczko Ruchu Drogowego”, który został ufundowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Dzięki temu zestawowi mogliśmy wypróbować jazdę na pochylni, jazdę w korytku, omijać pachołki slalomem i wreszcie zatrzymać się przednim kołem ,hamulcami ręcznymi przednimi przed mostkiem ustawionym z drewnianych klocków ,Wykonywaliśmy manewr skręcania i zmiany pasu ruchu.

Czytaj cao…
 
Muśnięci słońcem

Maj jest świetną porą, by zdobywać wiedzę inaczej niż tylko z podręczników i dlatego w tym okresie odbywa się wiele wycieczek krajoznawczych. Właśnie na taką wyprawę zwarci, gotowi i uśmiechnięci wybrali się uczniowie naszej szkoły z klas Vb i Vd. 7 maja 2019 roku wesoła drużyna pod opieką Krystyny Zwirn, Eweliny Birk oraz pana Zbigniewa Wąsika podążyła autokarem wycieczkowym w kierunku południowego wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Plan trzydniowej wycieczki był bardzo napięty i bogaty w atrakcje. Nikt nie mógł liczyć na nudę! Już po przyjeździe na miejsce młodzież udała się do wyjątkowych muzeów, jakimi są żaglowiec „Dar Pomorza” oraz okręt „Błyskawica”. Wywarły one ogromne wrażenie na naszych młodych turystach. Kto wie, może w przyszłości ktoś z nich zostanie marynarzem? Oczywiście nie mogło zabraknąć spaceru brzegiem Morza Bałtyckiego o zachodzie słońca. Przywitanie się z morską bryzą to jedna z najbardziej wyczekiwanych chwil!

Czytaj cao…
 
Powiatowy Konkurs Młodych Konkursów Literackich
W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Młodych Talentów Literackich. Prace napisali uczniowie z różnych klas, jednak skupimy się tylko na opowiadaniach z klas szóstych. Napisały je dwie uczennice z 6 a. Były to Maja Wojtkowiak i Zofia Kotlarska.

Najpierw każda z nas napisała pracę na temat Strasznego Dworu. Chyba zabrakło nam weny, ponieważ opowiadania były niezbyt atrakcyjne, a ja (Zosia) w ogóle napisałam pracę nie na temat. Na szczęście nieudany początek nie zniechęcił nas do napisania drugiej pracy. Obie wymyśliłyśmy opowiadania na temat: Czy warto pomagać? Te prace okazały się szczęśliwsze. Pani zatwierdziła je i zostały wysłane na konkurs.

Czytaj cao…
 
XXIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Była to już XXIII edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Rywalizacja zaczęła się etapem szkolnym. Z każdego poziomu do etapu powiatowego mogły przejść trzy osoby. Z klas czwartych były to: Aleksandra Pospiech, Michalina Stasiak i Hanna Kotlarska, z piątych: Greta Rzanna, Łukasz Weiss i Maria Kisielewicz, z kolei z klas szóstych do powiatu zakwalifikowały się: Maja Wojtkowiak, Roksana Wojtkowiak i Zofia Kotlarska. Wszyscy ci uczniowie dnia 5 marca 2019 roku pojechali do Wolsztyna, do Szkoły Podstawowej nr 1, by napisać test konkursowy. Aby dostać się do etapu rejonowego, trzeba było uzyskać minimum 85%. Udało się to trzem uczennicom z naszej szkoły: Mai Wojtkowiak, Roksanie Wojtkowiak i Zofii Kotlarskiej. Nie zależało to wyłącznie od szczęścia - każdy dostał kartki z zagadnieniami do konkursu, z których trzeba było się uczyć.

Czytaj cao…
 
Fabryka czekolady i nie tylko

Dnia 22 maja klasy czwarte wraz z opiekunami p. Renatą Dudziak, p. Maciejem Kotlińskim oraz p. Magdaleną Sołtysiak wybrały się na wycieczkę. Naszym celem były Niemcy. Zaczęliśmy na słodko, czyli od Fabryki Czekolady Confiserie Felicitas w Hornow. Poznaliśmy tajniki ręcznie wyrabianych smakołyków oraz mogliśmy własnoręcznie ozdobić swoją tabliczkę czekolady. Wizyta w fabrycznym sklepie pozwoliła zaopatrzyć się w pyszne tabliczki czekolady o przeróżnych smakach.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po przepięknym parku księcia Pücklera w Branitz. Mogliśmy zobacyć pałac księcia oraz wiele ciekawych drzew. Ciekawostką jest fakt, że książę jest pochowany w ziemnej piramidzie zbudowanej na sztucznym jeziorze. Następną atrakcją było zoo, gdzie zobaczyliśmy z bliska dużo ciekawych zwierząt. Wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni.

Czytaj cao…
 
Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

16 maja – w SP nr 3 w Wolsztynie przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn reprezentujących szkoły powiatu wolsztyńskiego. Detale zadecydowały o ostatecznej klasyfikacji. Choć kolejny raz wygrali uczniowie z Obry, to drużyna SP1, która zajęła drugie miejsce straciła do nich zaledwie dwa punkty.

W pierwszym etapie sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań.

Czytaj cao…
 
Teamarbeit

W dniach 6-10 maja tego roku grupa uczniów z naszej szkoły wraz ze swymi niemieckimi kolegami, wzięła udział w kolejnym już projekcie polsko-niemieckim. Tym razem nasze motto brzmiało: „Teamarbeit – praca zespołowa”. Spotkanie odbyło się w Pałacu Mikuszewo. Zajęcia odbywały się w dwujęzycznie, więc uczniowie mogli podszkolić się w znajomości języków sąsiada. W środę odbyła się wycieczka do Poznania, podczas której zwiedziliśmy Zamek Królewski na Wzgórzu Przemysła, skąd podziwialiśmy panoramę miasta oraz Stary Rynek, gdzie uczniowie mieli do samodzielnego wykonania kilka ciekawych zadań.

Czytaj cao…
 
Sprawozdanie finansowe szkoły

Sprawozdania finansowe za rok 2018 Szkoły Podstawowej w Siedlcu

Zgodnie z § 34 pkt 9 i 10 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 13 września 2017 roku w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1911, Dz. U. z 2018 poz. 2471) - Sprawozdania finansowe za 2018 rok opublikowane zostały w Biuletynie Informacji Publicznej
 
Majowa Akademia

Dnia 10 maja 2019 roku z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się uroczysty apel. Zaczęliśmy "Mazurkiem Dąbrowskiego". Nastepnie uczniowie zaprezentowali informacje na temat tego wielkiego wydarzenia historycznego, z którego my – Polacy jesteśmy dumni. W trakcie występu dzieci recytowały też piękne patriotyczne wiersze, a chór szkolny śpiewał piosenki o Polsce i polskiej fladze.

 

Potem dziewczynki z klasy pierwszej zaprezentowały interesujący taniec z białymi i czerwonymi wstążkami. Wszyscy patrzyli z dużym zainteresowaniem i podziwem. Po kolejnym wierszu w wykonaniu uczennicy klasy ósmej akademia się skończyła. Przygotowały ją panie: Magdalena Krzemień, Maria Stefan, Małgorzata Poniedziałek i Wiesława Śmiałek-Stasiak, a dekoracje wykonała pani Anna Kamczycka.

Michalina Stasiak, klasa IVa

Czytaj cao…
 
Kółko przyrodnicze w naszej szkole

W tym roku szkolnym w naszej szkole działało kółko przyrodnicze. Uczęszczały do niego dzieci z klas czwartych, które interesują się otaczającym nas środowiskiem oraz lubią eksperymenty.

Na początku wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia. Przynosiliśmy w tym celu na zajęcia potrzebne rzczy np. miskę lub barwnik. Podczas pracy panowała miła atmosfera, ponieważ to, co robiliśmy sprawiało nam ogromną przyjemność i frajdę.

Potem zaczęliśmy pracę nad ogródkiem metorologicznym. Wykonywaliśmy tam z przedmiotów codziennego użytku przyrządy służące do badania pogody, takie jak: termometr, barometr i deszczomierz. Po ukończeniu pracy przygotowaliśmy wystwę, podpisaliśmy przyrządy i przynieśliśmy je na stołówkę, gdzie można oglądać wystawę – wytwory naszej całorocznej pracy. Ciekawa konstrukcja narzędzi bardzo przyciąga uwagę uczniów i zachęca ich do dokładniejszego obejrzenia.

Czytaj cao…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 85 - 105 z 431