Dziennik elektroniczy

e-podręczniki

Biiblioteka

Autobus szkolny

Statystyka

Tagi

Absolwenci Powstanie Wielkopolskie Przesieka Sport szkolny Uczniowie Ze sportu bocian dyskoteka ekologia historia kalendarium klasa kolędy konkurs konkurs recytatorski lekka atletyka obóz obóz wędrowny piłka ręczna projekt przemoc recytacja samorząd samorząd uczniowski teatr trzecie klasy uczniowie unihokej wybory wycieczka
19 Kwietnia 2024. Pitek. Imieniny obchodz: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesaw, Czech, Czechasz, Czecho, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Wodzimierz. Do koca roku zostao 257 dni.
Start
Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IIC, VIIIB oraz chór szkolny. Był to program artystyczno - historyczny mówiący o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie narracją, wierszem i piosenką przedstawili wspomniane wydarzenia. Scenariusz słowno - muzyczny obejmował treści historyczne. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono historię naszej ojczyzny - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Uczniowie opowiadali o patriotyźmie naszych przodków. Recytowali wiersze dedykowane poległym za Ojczyznę. Tym opowieściom towarzyszył chór szkolny, śpiewając pieśni patriotyczne.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji, kulturze, ale trzeba również tworzyć nową, naszą własną historię. Godny strój, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Należy podkreślić, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie naszego kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w życiu codziennym szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach.

Czytaj cao…
 
Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 31 października 2019r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej SP im. Powstańców Wielkopolskich w Siedlcu. Na uroczystość zostali zaproszeni: dyrektor szkoły p. Dorota Brudło, rodzice uczniów klas I, uczniowie klas II i III z wychowawcami.

Zanim pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów klas I, przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Ubrani na galowo, w kolorowych biretach i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych i recytatorskich. Spotkało się to z aprobatą na widowni, czego dowodem były gromkie brawa. Po części artystycznej, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na Ucznia Klasy Pierwszej" - mówiła kładąc symboliczny ołówek na ramieniu każdego pierwszoklasisty. Wychowawcy wręczyli swoim wychowankom dyplomy, a uczniowie z klas drugich obdarowali ich upominkami. Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor, która pochwaliła pierwszoklasistów za piękny występ i razem ze społecznością szkolną postanowiła oficjalnie przyjąć ich do naszego grona.



Czytaj cao…
 
"To na pewno coś kulturowego, prawda?" - warsztaty w Niemczech

W dniach 4-8.11.2019 uczniowie naszej szkoły ponownie mogli wziąć udział w polsko-niemieckich warsztatach w niemieckim Zamku Trebnitz. Po raz kolejny mogliśmy spotkać naszych niemieckich przyjaciół ze szkoły w Dolgelin. Młodzież uczestniczyła w projekcie zatytułowanym „To na pewno coś kulturowego, prawda?” („Das ist bestimmt was Kulturelles, oder?”).

Uczestnicy projektu mogli wziąć udział w trzech warsztatach: teatralnym, muzealnym oraz tanecznym. Były one prowadzone przez profesjonalne trenerki. W środę odbyliśmy bardzo ciekawą wycieczkę do Berlina. Głównym celem była wizyta w Muzeum Kultur Europejskich. Berlin zafascynował wszystkich, a niektórzy pierwszy raz mogli przejechać się metrem i zobaczyć z bliska to ciekawe miasto. Był też czas na drobne zakupy i zwiedzanie.

Czytaj cao…
 
Warsztaty kulinarne

W dniu 5 listopada uczniowie klas IIB oraz IIIB wraz z wychowawczyniami udali się do pizzerii Mafia w Wolsztynie. Pizza w różnych smakach, herbata pełna owoców i przypraw, garsć wiedzy dla dzieci oraz świetna zabawa - tak w skrócie możemy podsumować warsztaty dla dzieci.

Zgodnie z założeniem, pizzę przygotowywały dzieci. Bardzo podobało im się ugniatanie ciasta, smarowanie pizzy pastą pomidorową oraz strojenie jej salami, szynką kukurydzą, papryką, serem i innymi dodatkami. Dzieci ominął niestety etap przygotowywania ciasta, ale dużo frajdy miały w dobieraniu składników i chętnie konsumowały efekt swojej pracy.

Dwie godziny minęły smakowicie i twórczo. Pracownicy pizzerii bardzo serdecznie zaopiekowali się dziećmi. Przekazali wiele cennych informacji przydatnych do przygotowania pizzy. Czuwali nad stroną gastronomiczną i przygotowywali przepyszne herbatki. Na zakończenie warsztatów uczniowie bardzo serdecznie podziękowali za gościnę i bardzo ciekawe zajęcia. Wręczyli pracownikom pizzeri podziękowania, twierdząc, że nic tak dobrze nie smakuje jak posiłek przygotowany samodzielnie. Każdy uczeń otrzymał certyfikat ukończenia warsztatów edukacyjnych "SUPER KUCHCIK MAFFII".

Maria Stefan, Lucyna Opaska

Czytaj cao…
 
Szkola pamięta

Listopad to szczególny czas, pamiętamy o zmarłych, odwiedzamy cmentarze, porządkujemy groby, zapalamy znicze. To czas największego polskiego święta - 11. listopada- Święto Odzyskania Niepodległości. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, to wyraz szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej " Szkoła pamięta". W ramach tej akcji uporządkowaliśmy i odwiedziliśmy grób powstańca wielkopolskiego, Walentego Wojdorskiego, który jest pochowany na naszym parafialnym cmentarzu. Odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole. Zapaliliśmy znicze na grobie pani Alicji Malcher, pana Antoniego Beygi oraz pana Mariana Śmiałka.Wykonaliśmy również gazetkę w szkole dotyczącą wymienionych osób.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do poznawania historii naszej małej Ojczyzny, do poznawania ludzi, którzy zapisali się na kartach tej historii. Warto pamiętać o osobach, które tak wiele dobrego uczyniły dla naszej małej Ojczyzny - Siedlca.

 
Wystawa malarstwa Jerzego Sikucińskiego "Portrety i pejzaże"

Dnia 22 października z klasą 7a SP Siedlec , odwiedziliśmy galerię malarstwa w miejscowym GOK-u. Przedmiotem wystawy było malarstwo Jerzego Sikucińskiego - regionalnego artysty, pt. „Portrety i pejzaże”.

"Jerzy Sikuciński – mieszkaniec Zbąszynia, absolwent WSP Zielona Góra, z zawodu nauczyciel historii, absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu - stroiciel fortepianów i pianin, pasjonat turystyki i muzyki. Maluje głównie portrety, pejzaże, architekturę." Zamierzeniem artysty nie jest tu realistyczne odwzorowanie konkretnych miejsc,osób czy przedmiotów , lecz podkreślenie potęgi natury, jej niekończącego się bogactwa kolorów i nastrojów.

Uczniowie po obejrzeniu prac, dokonali dogłębnej analizy i wybrali najciekawsze według nich dzieło. Następnym zadaniem było dokonanie pisemnej analizy dzieła sztuki. Celem udziału w wystawie jest udział w poznawaniu sztuki regionalnej oraz jej artystów. Spotkania z artystami i ich twórczością są naszym stałym cyklem lekcyjnym.

Anna Kamczycka

Czytaj cao…
 
Wyjazd na basen

Dnia 14 października 2019 roku odbyła się wycieczka na basen do Zielonej Góry. Brały w niej udział dziewczyny uczęszczające na zajęcia SKS.

O godzinie 10.00 wyruszyliśmy spod szkoły. Po dotarciu do miasta skierowaliśmy się w stronę basenu, gdzie zostaliśmy na ok. 90 min. Osoby, które chciały wejść do wody, skręciły do szatni, a pozostałe poszły do kawiarenki. Po pływaniu pojechaliśmy do galerii handlowej „Fokus”. Mieliśmy tam czas na zrobienie zakupów.

Między 14.00, a 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Opiekunami na wycieczce były pani Krystyna Zwirn i pani Magdalena Krzemień. Myślę, że wyjazd wszystkim się podobał się.

Zofia Kotlarska, kl.VIIa

 
W Rytmie Serca dla Zosi

W minioną niedzielę w naszej miejscowości – w Siedlcu, odbył się Charytatywny Bieg w Rytmie Serca dla Zosi.

My - uczniowie i wolontariusze z naszej szkoły w tygodniu poprzedzającym bieg, wspólnie w rytmie naszych serc dokładaliśmy swoją część pomocy. Jedni poprzez zbieranie pieniędzy do puszek, a inni poprzez zapełnianie tychże puszek . Jeszcze inni przynosili fanty lub zapisywali się na udział w biegu.

Wszystkim z całego serca dziękujemy w imieniu Zosi i jej rodziny.

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 26 września 2019 roku odbyły się w bibliotece szkolnej wybory nowego składu Samorządu Uczniowskiego. Głosowali wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas V-VIII. Uczniowie mogli oddać głos na pięcioro kandydatów. Uprawnionych do głosowania było 230 uczniów, oddano 217 głosów, co stanowi 94,3% ogółu wyborców. Unieważniono 4 głosy. Na podstawie ilości zdobytych głosów powołany został Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2019/2020 w składzie:

  • Nina Maszner
  • Maria Szymkowiak
  • Pola Dulat
  • Zofia Kotlarska
  • Amelia Woźna
  • Maciej Jaworski
Czytaj cao…
 
Zakończenie sezonu na bieżni w Żerkowie

Siedleccy sportowcy wzięli udział w XXIV Memoriale im. prof. Bernarda Kobielskiego, który odbył się 24 września 2019 r. w Żerkowie. Dla naszych uczniów był to ostatni start w sezonie.

Pod opieką trenerki pani Krystyny Zwirn szkołę reprezentowali: Nadia Łakoma, Olga Ososińska, Zofia Heinrich, Paulina Reimann i Wojciech Kotkowiak. Trzeba przyznać, że pogoda nie rozpieszczała zawodników, ale każdy dał z siebie wszystko i walczył do końca. Zosia zajęła 13 miejsce w biegu na 100 m z rezultatem 14.86 s, Nadia ustanowiła nowy rekord życiowy w skoku wzwyż - 125 cm, co dało jej znakomite 9 miejsce, Paulina posłała oszczep na odległość 17.77 m, kończąc zawody na 8 miejscu, Olga wbiegła na metę jako 11 w biegu na 600 m z czasem 2.00.44, a Wojtek, również w biegu na 600 m, uzyskał czas 1.51.42, co dało mu 16 miejsce. Należy dodać, że nasi zawodnicy rywalizowali ze starszymi od siebie sportowcami.

Czytaj cao…
 
Red Box "Chase The Setting Sun" - Circular Sound Records/Sonic Records

Są płyty, na które się po prostu czeka… Jak na dawno nie widzianego przyjaciela. Znamy się już bardzo długo, bo aż 36 lat. Zawsze czekam na to, co nowego opowie. Zespół Red Box wydał właśnie swoją (dopiero) czwartą płytę. Następca „Plenty” z 2010 roku jest bardzo… redboxowy. Mamy tu jednak więcej akustycznych brzmień, a trochę mniej elektroniki. Jak zwykle w utworach Red Box sporo jest też dźwięków kojarzonych z muzyką indiańską. Skład zespołu ewoluował bardzo często. Obecnie oprócz lidera grupy Simona Toulson-Clarke’a występuje m.in. gitarzysta Ali Ferguson (znany z zespołu Raya Wilsona), a także polski muzyk i dziennikarz Michał Kirmuć, który gra na gitarze i instrumentach perkusyjnych. Płytę przesłuchałem już wielokrotnie i na dziś moimi faworytami są utwory „Gods & Kings”, „Why So Few” oraz „Starwalker”. Dziękuję Simon za tę rozmowę i z niecierpliwością będę czekał na następne okazje, by pogadać o muzyce. (MK)


Czytaj cao…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 84 z 431