Dziennik elektroniczy

e-podręczniki

Biiblioteka

Statystyka

Tagi

Absolwenci Powstanie Wielkopolskie Przesieka Sport szkolny Uczniowie Ze sportu bocian dyskoteka ekologia historia kalendarium klasa kolędy konkurs konkurs recytatorski lekka atletyka obóz obóz wędrowny piłka ręczna projekt przemoc recytacja samorząd samorząd uczniowski teatr trzecie klasy uczniowie unihokej wybory wycieczka
22 Maja 2022. Niedziela. Imieniny obchodzą: Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława. Do końca roku zostało 224 dni.
Start
Występy Mikołajowe

Miniony tydzień był dla nas, uczniów śpiewających w chórze szkolnym oraz naszych opiekunów bardzo pracowity. 6 grudnia to przecież Mikołajki! Wszyscy cieszyli się z otrzymanych prezentów, ale my tego dnia o godzinie 18.00 jeszcze raz spotkaliśmy się z Mikołajem na terenie Alei Pszczół w Siedlcu. Wszystkie dzieci z niecierpliwoscią czekały na gościa. Aby umilić im czas oczekiwania, zaśpiewaliśmy kilka piosenek o Mikołaju. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a przybycie Mikołaja wywołało uśmiechy i radość nie tylko u dzieci, ale również towarzyszących im dorosłych. Po występach nadszedł najbardziej oczekiwany czas - rozdanie prezentów. Szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Z kolei 8 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym także nie zabrakło uczniów wokalnie utalentowanych. Oprócz kiermaszu ozdób choinkowych i stroików, a także świątecznych wypieków - odbyły się prezentacje wokalne uczniów naszej szkoły.


Czytaj całość…
 
Andrzejki 2019

Dnia 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów naszej szkoły. Od godz. 15.00 do 17.00 bawiły się dzieci z klas młodszych, a od 17.00 do 20.00 uczniowie klas V-VIII. Całą imprezę prowadził DJ Kamil, grając skoczne utwory, przy których wszyscy świetnie się bawili. Wróżby przygotowane przez uczennice klasy VI były miłym przerywnikiem w szalonej zabawie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Młodsi uczniowie chętnie korzystali z malowania twarzy. Stoisko z fantami cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a także sklepik, który był bogato zaopatrzony. Babeczki z wróżbą również miały powodzenie.

Kilka dni wcześniej uczniowie klas V i VI przygotowali rysunki, plakaty związane z tradycjami andrzejkowymi. Zdobiły one miejsce zabawy.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.


Czytaj całość…
 
Szlifujemy formę w Buczu

Jak co roku tradycji musiało stać się zadość i siedleckie piłkarki ręczne wraz ze swoją trenerką panią Krystyną Zwirn wyruszyły 29. 11. 2019 r. do Bucza na trzydniowe zgrupowanie. A były to: Elwira Przybyła, Karolina Reimann, Natalia Węglarz, Ania Saganiak, Zuzia Materna, Amelka Kaptur, Alicja Krawczyk, Zuzia Świder, Marika Krauze oraz Maja Durczak. Towarzyszyły im dziewczyny ze szkoły w Tuchorzy pod opieką pani Beaty Janczewskiej.

Były to trzy dni rzetelnej pracy naszych młodych-walecznych dziewczyn :) Dawały z siebie wszystko na każdym treningu, uśmiechając się przy tym od ucha do ucha! Pozytywnej energii i chęci do działania piłkarkom nie brakuje. Handball-istki p doskonaliły swoje umiejętności i poznawały nowe gry oraz zabawy poszerzające ich zdolności.

Czytaj całość…
 
Siedleckie Nutki 2019

Konkurs przebiegał w następujących kategoriach:

  • Kategoria Dziecięca - Soliści
  • Kategoria Dziecięca Zespołowa
  • Kategoria Młodzieżowa - Soliści
  • Kategoria Młodzieżowa Zespołowa

Punktem kulminacyjnym konkursu było oczywiście wyłonienie jego zwycięzców. Jury miało trudne zadanie, bo jak sami później przyznali, młodzi wykonawcy zachwycili ich wspaniałymi występami. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wyśpiewali nastepujące miejsca:

Czytaj całość…
 
Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IIC, VIIIB oraz chór szkolny. Był to program artystyczno - historyczny mówiący o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie narracją, wierszem i piosenką przedstawili wspomniane wydarzenia. Scenariusz słowno - muzyczny obejmował treści historyczne. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono historię naszej ojczyzny - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Uczniowie opowiadali o patriotyźmie naszych przodków. Recytowali wiersze dedykowane poległym za Ojczyznę. Tym opowieściom towarzyszył chór szkolny, śpiewając pieśni patriotyczne.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji, kulturze, ale trzeba również tworzyć nową, naszą własną historię. Godny strój, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Należy podkreślić, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie naszego kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w życiu codziennym szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach.

Czytaj całość…
 
Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 31 października 2019r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej SP im. Powstańców Wielkopolskich w Siedlcu. Na uroczystość zostali zaproszeni: dyrektor szkoły p. Dorota Brudło, rodzice uczniów klas I, uczniowie klas II i III z wychowawcami.

Zanim pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów klas I, przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Ubrani na galowo, w kolorowych biretach i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych i recytatorskich. Spotkało się to z aprobatą na widowni, czego dowodem były gromkie brawa. Po części artystycznej, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na Ucznia Klasy Pierwszej" - mówiła kładąc symboliczny ołówek na ramieniu każdego pierwszoklasisty. Wychowawcy wręczyli swoim wychowankom dyplomy, a uczniowie z klas drugich obdarowali ich upominkami. Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor, która pochwaliła pierwszoklasistów za piękny występ i razem ze społecznością szkolną postanowiła oficjalnie przyjąć ich do naszego grona.Czytaj całość…
 
"To na pewno coś kulturowego, prawda?" - warsztaty w Niemczech

W dniach 4-8.11.2019 uczniowie naszej szkoły ponownie mogli wziąć udział w polsko-niemieckich warsztatach w niemieckim Zamku Trebnitz. Po raz kolejny mogliśmy spotkać naszych niemieckich przyjaciół ze szkoły w Dolgelin. Młodzież uczestniczyła w projekcie zatytułowanym „To na pewno coś kulturowego, prawda?” („Das ist bestimmt was Kulturelles, oder?”).

Uczestnicy projektu mogli wziąć udział w trzech warsztatach: teatralnym, muzealnym oraz tanecznym. Były one prowadzone przez profesjonalne trenerki. W środę odbyliśmy bardzo ciekawą wycieczkę do Berlina. Głównym celem była wizyta w Muzeum Kultur Europejskich. Berlin zafascynował wszystkich, a niektórzy pierwszy raz mogli przejechać się metrem i zobaczyć z bliska to ciekawe miasto. Był też czas na drobne zakupy i zwiedzanie.

Czytaj całość…
 
Warsztaty kulinarne

W dniu 5 listopada uczniowie klas IIB oraz IIIB wraz z wychowawczyniami udali się do pizzerii Mafia w Wolsztynie. Pizza w różnych smakach, herbata pełna owoców i przypraw, garsć wiedzy dla dzieci oraz świetna zabawa - tak w skrócie możemy podsumować warsztaty dla dzieci.

Zgodnie z założeniem, pizzę przygotowywały dzieci. Bardzo podobało im się ugniatanie ciasta, smarowanie pizzy pastą pomidorową oraz strojenie jej salami, szynką kukurydzą, papryką, serem i innymi dodatkami. Dzieci ominął niestety etap przygotowywania ciasta, ale dużo frajdy miały w dobieraniu składników i chętnie konsumowały efekt swojej pracy.

Dwie godziny minęły smakowicie i twórczo. Pracownicy pizzerii bardzo serdecznie zaopiekowali się dziećmi. Przekazali wiele cennych informacji przydatnych do przygotowania pizzy. Czuwali nad stroną gastronomiczną i przygotowywali przepyszne herbatki. Na zakończenie warsztatów uczniowie bardzo serdecznie podziękowali za gościnę i bardzo ciekawe zajęcia. Wręczyli pracownikom pizzeri podziękowania, twierdząc, że nic tak dobrze nie smakuje jak posiłek przygotowany samodzielnie. Każdy uczeń otrzymał certyfikat ukończenia warsztatów edukacyjnych "SUPER KUCHCIK MAFFII".

Maria Stefan, Lucyna Opaska

Czytaj całość…
 
Szkola pamięta

Listopad to szczególny czas, pamiętamy o zmarłych, odwiedzamy cmentarze, porządkujemy groby, zapalamy znicze. To czas największego polskiego święta - 11. listopada- Święto Odzyskania Niepodległości. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, to wyraz szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej " Szkoła pamięta". W ramach tej akcji uporządkowaliśmy i odwiedziliśmy grób powstańca wielkopolskiego, Walentego Wojdorskiego, który jest pochowany na naszym parafialnym cmentarzu. Odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole. Zapaliliśmy znicze na grobie pani Alicji Malcher, pana Antoniego Beygi oraz pana Mariana Śmiałka.Wykonaliśmy również gazetkę w szkole dotyczącą wymienionych osób.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do poznawania historii naszej małej Ojczyzny, do poznawania ludzi, którzy zapisali się na kartach tej historii. Warto pamiętać o osobach, które tak wiele dobrego uczyniły dla naszej małej Ojczyzny - Siedlca.

 
Wystawa malarstwa Jerzego Sikucińskiego "Portrety i pejzaże"

Dnia 22 października z klasą 7a SP Siedlec , odwiedziliśmy galerię malarstwa w miejscowym GOK-u. Przedmiotem wystawy było malarstwo Jerzego Sikucińskiego - regionalnego artysty, pt. „Portrety i pejzaże”.

"Jerzy Sikuciński – mieszkaniec Zbąszynia, absolwent WSP Zielona Góra, z zawodu nauczyciel historii, absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu - stroiciel fortepianów i pianin, pasjonat turystyki i muzyki. Maluje głównie portrety, pejzaże, architekturę." Zamierzeniem artysty nie jest tu realistyczne odwzorowanie konkretnych miejsc,osób czy przedmiotów , lecz podkreślenie potęgi natury, jej niekończącego się bogactwa kolorów i nastrojów.

Uczniowie po obejrzeniu prac, dokonali dogłębnej analizy i wybrali najciekawsze według nich dzieło. Następnym zadaniem było dokonanie pisemnej analizy dzieła sztuki. Celem udziału w wystawie jest udział w poznawaniu sztuki regionalnej oraz jej artystów. Spotkania z artystami i ich twórczością są naszym stałym cyklem lekcyjnym.

Anna Kamczycka

Czytaj całość…
 
Wyjazd na basen

Dnia 14 października 2019 roku odbyła się wycieczka na basen do Zielonej Góry. Brały w niej udział dziewczyny uczęszczające na zajęcia SKS.

O godzinie 10.00 wyruszyliśmy spod szkoły. Po dotarciu do miasta skierowaliśmy się w stronę basenu, gdzie zostaliśmy na ok. 90 min. Osoby, które chciały wejść do wody, skręciły do szatni, a pozostałe poszły do kawiarenki. Po pływaniu pojechaliśmy do galerii handlowej „Fokus”. Mieliśmy tam czas na zrobienie zakupów.

Między 14.00, a 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Opiekunami na wycieczce były pani Krystyna Zwirn i pani Magdalena Krzemień. Myślę, że wyjazd wszystkim się podobał się.

Zofia Kotlarska, kl.VIIa

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 63 z 414