Dziennik elektroniczy

e-podręczniki

Zajęcia dodatkowe

Podręczniki

Autobus szkolny

Statystyka

Tagi

Absolwenci Obra Powstanie Wielkopolskie Przesieka Sport szkolny Uczniowie Ze sportu bocian dyskoteka ekologia historia kalendarium klasa kolędy konkurs konkurs recytatorski lekka atletyka obóz obóz wędrowny piłka ręczna projekt recytacja samorząd samorząd uczniowski teatr trzecie klasy uczniowie unihokej wybory wycieczka
23 Lutego 2019. Sobota. Imieniny obchodzą: Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz, Piotr, Romana, Roma, Seweryn. Do końca roku zostało 312 dni.
Start
Turniej w piłce ręcznej

Dnia 10 stycznia 2014 r. w piątek w naszej szkole został rozegrany turniej towarzyski w piłce ręcznej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Siedlec zorganizowany z okazji zbliżającego się XXII. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Turniej rozpoczął się po czwartej lekcji (ok. Godz. 12:00) i zgłosiły się do niego drużyny z gimnazjum w Chobienicach, Tuchorzy, Wolsztyna (gimnazjum nr. 1), Belęcina i Siedlca. W naszej szkolnej drużynie chciało grać aż 20 zawodniczek, toteż postanowiono utworzyć dwie ekipy. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ świadczy to o dużej popularności piłki ręcznej w naszej szkole.


Czytaj całość…
 
Kolędnicy 2014

Warto odświeżyć naszą rodzimą tradycję „Kolędników”. 4 stycznia 2014 roku grupa około 100 uczniów z naszej szkoły zamieniła się w przebierańców. Znaleziono odpowiednie stroje, które przygotowywano bardzo starannie. Były Maryje z Dzieciątkiem, Święty Józef, Pasterze, Trzej Królowie. Nie zabrakło Diabełków. Kolędnicy odwiedzali domostwa z życzeniami pomyślności w Nowym Roku. Śpiewali przy tym kolędy oraz obdarowywali mieszkańców życzeniami noworocznymi, które miały zapewnić pomyślność w Nowym Roku. Brzmiały następująco:

 
Czytaj całość…
 
Bawimy się w teatr

Dnia 20 grudnia na lekcji języka polskiego uczniowie klasy szóstej A wystawili fragment sztuki pt. “Balladyna”. Na wcześniejszych lekcjach podzieliliśmy się na cztery grupy. Każdy dostał swoją rolę, którą później ćwiczył w domu, a następnie poszczególne zespoły spotykały się po lekcjach. Niektórzy chłopacy musieli wcielić się w rolę kobiet. Uważamy, że bardzo dobrze sobie z tym poradzili.

Czytaj całość…
 
Poranek Przedświąteczny

20 grudnia 2013 roku zaprosiliśmy całą społeczność szkolną do wspólnego kolędowania, wysłuchania przygotowanego na ten szczególny dzień Poranku Przedświątecznego. Tym razem przygotowaliśmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne mniej znane i popularne, a młodzież z klas IIa i Iib gimnazjum recytowała nastrojowe wiersze związane ze zbliżającymi się świętami. Poranne spotkanie odbyło się w scenerii betlejemskiej szopki, żłóbka pełnego siana oraz przepięknej dekoracji, a zgromadziło wszystkich uczniów i pracowników szkoły.


Czytaj całość…
 
Turniej Unihokeja
drużyna unihokeja

Dnia 22 listopada 2013 roku odbył się w naszej szkole Turniej unihokeja. Rozpoczął się o godzinie 13.00. Mecze rozgrywali chłopcy i dziewczyny z następujących szkół:

  • Gimnazjum Kębłowo
  • Gimnazjum Brójce
  • Gimnazjum Siedlec
Czytaj całość…
 
Mistrz w Zielonej Górze

Dnia 11 grudnia br. szkolna drużyna piłkarek ręcznych w składzie: Laura Mikołajewicz, Ola Frajer, Oliwia Niewiadomska, Natalia Lupa, Monika Krawczyk, Natalia Jasztal, Natalia Górna, Angelika Ceglarek, Kasia Przybyła, Karolina Kardacz, Paulina Studzińska, Marietta Reimann, Wiktoria Czerniak, Maja Stachowiak i Bogunia Basińska udała się do Zielonej Góry na mecz 1/8 Pucharu Polski. Nad porządkiem u Siedleckich dziewczyn, wraz z mężem, pilnie czuwała pani Krystyna Zwirn. Do stolicy województwa Lubuskiego przyjechał zespół wielokrotnego mistrza Polski, a także trzecia drużyna w Europie, VIVE Targi Kielce.

Czytaj całość…
 
Steven Wilson - 29. 11. 2013, Poznań
Ze Stevenem Wilsonem

Bez dwóch zdań najlepszy koncert, jaki widziałem w tym roku. Jeden z tych dni, które pozostają na długo w pamięci. Dzięki uprzejmości Piotra Kosińskiego, organizatora tego muzycznego święta, miałem możliwość zobaczyć Stevena z zespołem na żywo. Promując swój ostatni solowy album „The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)” muzycy występowali w różnych zakątkach świata, aż w końcu nadszedł czas dla nas. Koncert rozpoczął sam bosonogi Steven z gitarą akustyczną. Na początek „Trains” z repertuaru Porcupine Tree – tylko on i gitara, a ileż emocji! Gdy dołączyli pozostali muzycy, to rozpoczął się prawdziwy teatr muzycznej magii. Zagrali jeszcze m.in. „Luminol”, „Postcard”, „The Holy Drinker”, piękny „Drive Home”, „The Watchmaker” oraz utwór tytułowy. Usłyszeliśmy również dwie nowe kompozycje, będące przedsmakiem zapowiadanego na przyszły rok nowego albumu.

Czytaj całość…
 
O wylewaniu potu w Buczu i wytkniętym palcu Lupki

W piątek piętnastego listopada wyjechałyśmy razem z drużyną z Tuchorzy do Bucza na krótkie zgrupowanie, gdzie “szlifowałyśmy” nasze umiejętności gry w piłkę ręczną. Dziewczynami, które trenowały były: Maja Stachowiak, Wiktoria Czerniak, Bogunia Basińska, Paulina Studzińska, Angelika Ceglarek, Natalia Jasztal, Monika Krawczyk, Karolina Kardacz, Patrycja Przybyła, Kasia Przybyła, Natalia Górna, Marietta Reimann, Laura Mikołajewicz, Aleksandra Frajer, Oliwia Niewiadomska i ja (Natalia Lupa). Naszą opiekunką była pani Krystyna Zwirn.

Czytaj całość…
 
Sukcesy wokalne naszych uczniów

Śpiewać każdy może, a na pewno swoich sił mogą próbować uczniowie z naszej szkoły. Wszystko dzięki udziałowi w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ŚPIEWOLANDIA” , który odbył się 19 listopada 2013 roku w Wolsztynie. Celem konkursu była popularyzacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży oraz wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu.

 

Czytaj całość…
 
Co ciekawego jest we Wroniawach?

W poniedziałek 18. listopada 2013 r. klasy IIIa i IVa,b wybrały się na wycieczkę do Wroniaw, do pięknego pałacu. Dojechaliśmy o godz. 14:30. Po podwieczorku i rozpakowaniu walizek odbyły się różne gry i zabawy. Potem udaliśmy się na kolację, po której zaczęła się dyskoteka andrzejkowa, podczas której były wróżby takie jak: lanie wosku, wróżenie z kubków i wróżba z butami.

Zwycięzcami ostatniej wróżby byli Natalia Cycoń i Mateusz Drzewiecki. Następnie szykowaliśmy się na ciszę nocną, która rozpoczęła się o godzinie 22.00, a skończyła się następnego dnia o godzinie 7.30. Oczywiście dla wielu z nas „cisza” nie była tak cicha, jak by chcieli nasi opiekunowie.

Czytaj całość…
 
Święto Niepodległości

12 listopada był niezwykle uroczystym dniem w naszej szkole. Wszystko za sprawą akademii z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętnie ubrani uczniowie z uwagą przysłuchiwali się pieśniom patriotycznym śpiewanym przez chór szkolny.

Nie zbrakło pięknej dekoracji, na tle której dzieci i młodzież przedstawiły wiersze oraz część naszej historii. Zaprezentowali ważne wydarzenia okresu niewoli i odzyskania upragnionej wolności przez Polaków. Oprawa muzyczna dopełniła patriotyczny charakter uroczystości, a biało – czerwone opaski przypomniały o naszych symbolach narodowych.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 232 - 252 z 320