Dziennik elektroniczy

e-podręczniki

Zajęcia dodatkowe

Podręczniki

Autobus szkolny

Statystyka

Odwiedza nas 3 gości

Tagi

Absolwenci Obra Powstanie Wielkopolskie Przesieka Sport szkolny Uczniowie Ze sportu bocian dyskoteka ekologia historia kalendarium klasa kolędy konkurs konkurs recytatorski lekka atletyka obóz obóz wędrowny piłka ręczna projekt recytacja samorząd samorząd uczniowski teatr trzecie klasy uczniowie unihokej wybory wycieczka
20 Marca 2019. Środa. Imieniny obchodzą: Aleksander, Aleksandra, Ambroży, Anatol, Bogusław, Cyriaka, Eufemia, Klaudia, Patrycjusz, Ruprecht, Wasyl, Wincenty. Do końca roku zostało 287 dni.
Start
Mogło być lepiej?

Już o poranku 27 maja 2014 r. wyjechaliśmy w pięcioosobowym składzie do Leszna na Indywidualne Wojewódzkie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce (Finał województwa- Gimnazjada). Jechała z nami nasza trenerka- pani Krystyna Zwirn, a szkołę reprezentowali: Aleksandra Frajer (rzut oszczepem), Kamil Ososiński (bieg na 1000 m), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż) oraz Lupka (bieg na 100 m ppł). Pogoda zmieniała się z minuty na minutę. Już w drodze spotykały nas ulewy. Niektórzy z nas nie byli zadowoleni, bo np. nasza Oliwka zapomniała wziąć ze sobą ortalion chroniący przed deszczem. Mimo nieciekawej pogody, byliśmy pozytywnie nastawieni do naszych startów. Każdy miał nadzieję, że pobije swój rekord życiowy.

Czytaj całość…
 
Wiosenna Muzykolandia

Dnia 28.05 w Szkole Podstawowej w Tuchorzy odbył się II Gminny Konkurs Piosenki „Wiosenna Muzykolandia”. Naszą szkołę, pod opieką p. Urszuli Rau reprezentowało dwoje uczniów z oddziału zerowego: Sandra Balcer, która zaśpiewała piosenkę „A ja wolę moją mamę” oraz Wiktor Ryźlewicz z piosenką „Smutne reggae”. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności wokalne, po czym jury ogłosiło zwycięzców. Nikt jednak nie poczuł się przegrany, bowiem każdy z wokalistów otrzymał nagrodę i wyróżnienie, wśród nich reprezentanci naszej Szkoły. Wiktor zdobył czwarte miejsce. Gratulujemy!

Czytaj całość…
 
Sto lat wszystkim mamom

Dnia 27 maja 2014 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji święta najukochańszych osób – Dnia Matki. Z tej okazji zaprosiliśmy swoje mamy do świetlicy szkolnej na godzinę 16.30, aby obejrzały przygotowaną część artystyczną. Do współpracy w przygotowaniu uroczystości zaprosiliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego.

Najpierw na specjalnym zebraniu bardzo starannie zaplanowaliśmy spotkanie z naszymi mamami. Ustaliliśmy datę i program uroczystości. Następnie rozpoczęliśmy próby wybranych piosenek, by wypaść jak najlepiej. Rozpoczęli najmłodsi piosenką i tańcem. Następnie na scenę wyszła nasza grupa. Zaśpiewaliśmy różne piosenki adekwatne do święta. Były to między innymi:

Czytaj całość…
 
Biegaliśmy na stadionie olimpijskim

BIEGALIŚMY NA STADIONIE “OLIMPIJSKIM”!
A tu… czasem słońce, czasem deszcz

Przed południem 23 maja 2014 r. wyjechaliśmy do Słubic na lekkoatletyczną Ligę Juniorów. Każdy z nas był podekscytowany, ponieważ wiedzieliśmy, że wystartujemy na tzw. stadionie olimpijskim. Jego historia jest dość długa i ciekawa. To jeden z najstarszych stadionów Europy Środkowej. Pojechaliśmy w składzie: Aleksandra Frajer (rzut oszczepem), Laura Mikołajewicz (rzut dyskiem), Kamil Ososiński (bieg na 800 m) oraz Lupka (bieg na 100 m ppł). Pogoda dopisywała aż za bardzo. Upał był niesamowity, dzięki czemu mogliśmy się opalić :)

Czytaj całość…
 
To już prawie koniec!

Dnia 26 maja odbyło się ostatnie spotkanie grupy projektowej „Pstryk, pstryk, fotografia w myk”. W ciągu 60 godzin projektu udało się dokonać ciekawych doświadczeń, które zostały zaprezentowane na forum naszej szkoły oraz w Kargowej i w Kopanicy. Na własne oczy można było się przekonać, jak działa camera obscura oraz że można zrobić zdjęcie słoikiem po kawie. Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z tych wydarzeń.
Czytaj całość…
 
Wielka Majówka

Kolejna relacja z działań grupy projektowej "Muzyczny Labirynt":

Jesteśmy przedsiębiorczy i organizujemy dyskotekę „Wielka Majówka”

Dnia 22 maja zorganizowaliśmy dyskotekę pod hasłem „Wielka Majówka”. Zaplanowanie imprezy odbyło się na jednym ze spotkań. Później zajęliśmy się stworzeniem projektów reklam. Były to plakaty, które zostały zawieszone na korytarzach szkolnych. Pamiętaliśmy o tym, że „Być przedsiębiorczym” – to nauka przez działanie. Wymyśliliśmy hasło reklamowe i umieściliśmy je na plakatach. Podkreśliliśmy na nich, że uczestnicy zabawy powinni ubrać się w sposób odzwierciedlający temat dyskoteki (kolorowe spódnice – dziewczyny, koszule w kratę – chłopcy).Ogłosiliśmy również, iż osoby odpowiednio ubrane będą miały zniżkę na bilet wejściowy na dyskotekę. W ten sposób zachęciliśmy wszystkich uczniów do przyjścia na zabawę i ubrania się w odpowiedni sposób.

Czytaj całość…
 
Jesteśmy mocni!

We wtorkowy poranek 20 maja 2014 r. wybraliśmy się silną ekipą na Rejonowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce, które odbywały się na stadionie w Lesznie. Szkołę reprezentowali: Aleksandra Frajer (rzut oszczepem oraz 1 zmiana sztafety 4 x 100 m), Dominik Gracz (bieg na 100 m), Roksana Ksiąg (bieg na 600 m), Wiktoria Czerniak (bieg na 600 m), Bożena Tomiak (bieg na 1000 m), Katarzyna Przybyła (2 zmiana sztafety 4 x 100 m), Kamil Ososiński (bieg na 1000 ), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż oraz 3 zmiana sztafety 4 x 100 m), Lupka (bieg na 100 m ppł i 4 zmiana sztafety 4 x 100 m), Oliwia Radna (sztafeta szwedzka zmiana 100 m), Adrianna Waśko (sztafeta szwedzka zmiana 200 m), Paulina Paluch (sztafeta szwedzka zmiana 300 m), Daria Hoffman (sztafeta szwedzka zmiana 400 m).

Czytaj całość…
 
Czy można się uczyć na biwaku?

Grupa projektowa "Co się dzieje gdy...?" wraz z opiekunem p. Hanną Broniszewską i p. Dorotą Brudło, pojechała niedawno na biwak. Co się tam działo możecie przeczytać w relacji z tego wyjazdu:

Co się dzieje, gdy...grupa projektowa na wyprawę wyrusza?

We wtorek, 20 maja, po lekcjach, zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć rowerami w poszukiwania alternatywnych źródeł energii.

Po przejechaniu 6 km dotarliśmy do miejscowości Stara Tuchorza. Tam zatrzymaliśmy się w domu państwa Janczewskich. Na terenie ich ogrodu stoi wiatrak wytwarzający energię elektryczną. Okazało się, że pan Mariusz jest pasjonatem zdobywania energii z otoczenia. Na dachu ich zabudowań gospodarczych gospodarz umieścił cały zestaw baterii słonecznych, nazywanych fotowoltaicznymi. Nadmiar zdobytej energii gromadzi w akumulatorach. Pan Janczewski powiedział nam, że w ten sposób zdobyta energia zaspokaja jego potrzeby w 80%.

Czytaj całość…
 
Zmieniamy nawyki - nie klimat

Grupa projektowa "Muzyczny labirynt przygotowała apel z okazji Dnia Ziemi. Oto relacja z apelu:

„ZMIENIAMY NAWYKI – NIE KLIMAT” – czyli śpiewamy na apelu z okazji Dnia Ziemi

Dzień 14 maja 2014 roku był dla nas znowu dniem szczególnym. W tym dniu odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, do którego przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Zaplanowaliśmy go tak, aby przekazać naszym koleżankom i kolegom jak najwięcej informacji o ochronie środowiska. W montażu słowno – muzycznym przedstawiliśmy współczesne problemy ekologiczne i wynikające z tego konsekwencje dla naszej planety. Udzieliliśmy również rad, jak chronić środowisko przyrodnicze.

Na początku zaśpiewaliśmy dla społeczności uczniowskiej i nauczycieli kilka piosenek o tematyce ekologicznej. Były to:

  • „Świat bez wody”
  • „Otwórz oczy”
  • „Nadzieja ma kolor zielony”
Czytaj całość…
 
Sukcesy naszych uczniów

W sobotę 17 maja 2014 roku odbył się w Poznaniu Koncert Laureatów II Archidiecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”. Przeglądowi towarzyszyły słowa św. Jana Pawła II: „O ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona! Ziemio piękna! Ziemio moja. Bądź pozdrowiona.” O udziale młodzieży z naszej szkoły w tym przeglądzie już pisaliśmy. Jednak wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze o sukcesie naszych uczniów.

Czytaj całość…
 
Wór pełen medali

Od rana sprzyjała nam pogoda, świeciło słoneczko, a niebo było czyste. W środę 14 maja o godz. 10.30 wyjechaliśmy mocną ekipą na Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Tym razem zawody odbyły się na stadione przy Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie. Reprezentowali nas: Dominik Gracz (bieg na 100 m i sztafeta 4 x 100 m), Wojtek Lewandowski (skok w dal oraz sztafeta 4 x 100 m), Kamil Ososiński (bieg na 1000 m), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż i sztafeta 4 x 100 m), Aleksandra Frajer (rzut oszczepem, sztafeta 4 x 100 m), Karolina Kardacz (rzut oszczepem), Marietta Reimann (pchnięcie kulą), Katarzyna Przybyła (100 m i sztafeta 4 x 100 m), Bogumiła Basińska (pchnięcie kulą), Roksana Ksiąg (bieg na 600 m i sztafeta szwedzka zmiana 400 m), Hubert Maćkowiak (bieg na 100 m), Maria Gaweł (bieg na 100 m i sztafeta szwedzka, zmiana 100 m), Martyna Młynarz (pchnięcie kulą), Wiktoria Czerniak (bieg na 600 m i sztafeta szwedzka, zmiana 300 m), Bożena Tomiak (bieg na 1000 m), Martyna Paździor (sztafeta szwedzka, zmiana 200 m), Kuba Ziomkowski (bieg 100 m i sztafeta 4 x 100 m), Kacper Żok (bieg na 100 m i sztafeta 4 x 100 m) i Lupka (bieg na 100 m ppł, bieg na 100 m poza konkurencją, sztafeta 4 x 100 m). Oczywiście jechała z nami i dopingowała nas trenerka- pani Krystyna Zwirn.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 211 - 231 z 326