Dziennik elektroniczy

e-podręczniki

Biiblioteka

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość

Tagi

Absolwenci Obra Powstanie Wielkopolskie Przesieka Sport szkolny Uczniowie Ze sportu bocian dyskoteka ekologia historia kalendarium klasa kolędy konkurs konkurs recytatorski lekka atletyka obóz obóz wędrowny piłka ręczna projekt recytacja samorząd samorząd uczniowski teatr trzecie klasy uczniowie unihokej wybory wycieczka
7 Grudnia 2021. Wtorek. Imieniny obchodzą: Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł. Do końca roku zostało 25 dni.
Start
Zimowe szaleństwo!

Coroczny wyjazd młodzieży ze szkół w Siedlcu, Chobienicach, Tuchorzy i Kopanicy na zimowisko do Przesieki stał się już tradycją. Pozytywnie nastawiona grupa składała się z pań: Krystyny Zwirn, Beaty Janczewskiej, Magdaleny Zwirn i Natalii Lupy, trzech wolontariuszy: Jakuba Sienkiewicza, Jana Jankowiaka, Oskara Kruszyńskiego oraz gromady ich podopiecznych uśmiechniętych od ucha do ucha.

Każdy z podróżujących wesołym autobusem spragniony był widoku prawdziwej zimy. Przesieka jak zwykle nie zawiodła, bo podczas naszego pobytu śnieg dał o sobie znać, a w powietrzu unosił się klimat rozpoczynających się ferii.

Czytaj całość…
 
Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. To czas, na który czekają najmłodsi. Dnia 22 stycznia 2020r. świetlica szkolna zamieniła się w salę balową przystrojoną balonami. Największe wrażenie jednak robili jego uczestnicy, którzy zachwycali swoim wyglądem. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach, dzięki którym wcieliły się w różne postacie bajkowe. Wspólne tańce, pląsy i korowody wprawiły uczestników w dobry humor, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. W czasie przerwy dzieci miały czas na odpoczynek oraz na poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

W naszej szkole bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki.

Czytaj całość…
 
GLORIA IN EXCELSIS DEO

Dnia 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Tuchorzy odbył się coroczny Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, kultywujący zwyczaj śpiewania kolęd. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania muzyką oraz docenienie dzieci i młodzieży uzdolnionych muzycznie. Festiwal odbył się w następujących kategoriach:

  • kategoria I - klasy I - III
  • kategoria II - klasy IV - VI
  • kategoria III - klasy VII - VIII

Na tegorocznym konkursie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Swój talent wokalny zaprezentowali: Mikołaj Żydzik (kl. IIIB), Kamil Kierecki (kl. IIIB), Agata Przybyła (kl. VB), Zofia Ceglarek (kl. VA), Dominik Kierecki (kl. VIIA) oraz Filip Żydzik (kl. VIIA).

Czytaj całość…
 
WOŚP w Siedlcu

Po raz kolejny mieszkańcy Siedlca pokazali, jak bardzo są wrażliwi i jak los drugiego człowieka nie jest im obojętny. Mimi wielu własnych problemów i trudności zawsze potrafią dostrzec potrzeby innych. Sztab WOŚP funkcjonował jak co roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu.

Wśród prezentacji artystycznych wystąpili również uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcu. Przedstawili trzy scenki związane z Bożym Narodzeniem. Pierwsza z nich nawiązywała do "Małego Księcia", druga dotyczyła przygotowań do świąt, jakie mają miejsca w naszych domach. Ostatnia, która chyba najbardziej przemówiła do widzów i słuchaczy, odnosiła się do bohatera "Opowieści wigilijnej". Kolejne scenki były przeplatane przepięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego.

Czytaj całość…
 
Występ uczniów podczas orszaku Trzech Króli

Tradycja Orszaku Trzech Króli znana jest w świecie - to uliczna parada organizowana w wielu wsiach i miastach nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Podczas Orszaku Trzej Królowie idą barwnym i hucznym korowodem ulicami wielu miejscowości, a z roku na rok ta inicjatywa zyskuje coraz więcej zwolenników.

W tym roku w Siedlcu po raz pierwszy byliśmy uczestnikami takiej uroczystości. Po Mszy Św. w Kościele Parafialnym odbyło się wspólne kolędowanie na ulicach Siedlca.

Czytaj całość…
 
Uroczysty Poranek

W naszej szkole zaczęliśmy świętować już w piątek, 20.12.2019 roku. Tego dnia zaebraliśmy się w stołówce szkolnej na tradycyjnym Poranku. Mieliśmy okazję obejrzeć trzy scenki związane z Bożym Narodzeniem. Pierwsza z nich nawiązywała do "Małego Księcia" A. de Saint Exupery`ego, druga dotyczyła przygotowań do świąt, jakie mają miejsce w naszych domach. Ostatnia, która chyba najbardziej do nas przemawiała, odnosiła się do bohatera "Opowieści wigilijnej" Ch. Dickensa. Główna postać przeszła niezwykłą przemianę i zrozumiała, jak ważne są święta i że nikt nie powinien ich spędzać samotnie.

Te krótkie formy teatralne wprowadziły nas w cudowny nastrój. Chyba każdy z nas poczuł, że nadchodzą święta, kiedy usłyszeliśmy przepiękne kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego. A na koniec zaplanowano miłą niespodzianę, ponieważ uczniowie klasy VI e zaśpiewali kolędę "Dzisiaj w Betlejem", zapraszając tym samym wszystkich do wspólnego kolędowania.

Czytaj całość…
 
Mikołajki w naszej szkole

W czwartek 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. W tym wyjątkowym dniu w szkole przeważał kolor czerwony.

Swoje przybycie Mikołaj ogłaszał donośnym dzwonkiem, który rozbrzmiewał na korytarzu szkolnym. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich uczniów, dyrekcję oraz pracowników szkoły. Rozdawał długopisy i słodycze. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów, a także zadań sportowych. Niektórzy niestety zasłużyli na rózgę. Po rozdaniu niespodzianek Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery i odjechał.

Dzięki wizycie niespodziewanego gościa mikołajkowy dzień upłynął w naszej placówce w miłym, świątecznym nastroju.

Czytaj całość…
 
Występy Mikołajowe

Miniony tydzień był dla nas, uczniów śpiewających w chórze szkolnym oraz naszych opiekunów bardzo pracowity. 6 grudnia to przecież Mikołajki! Wszyscy cieszyli się z otrzymanych prezentów, ale my tego dnia o godzinie 18.00 jeszcze raz spotkaliśmy się z Mikołajem na terenie Alei Pszczół w Siedlcu. Wszystkie dzieci z niecierpliwoscią czekały na gościa. Aby umilić im czas oczekiwania, zaśpiewaliśmy kilka piosenek o Mikołaju. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a przybycie Mikołaja wywołało uśmiechy i radość nie tylko u dzieci, ale również towarzyszących im dorosłych. Po występach nadszedł najbardziej oczekiwany czas - rozdanie prezentów. Szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Z kolei 8 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym także nie zabrakło uczniów wokalnie utalentowanych. Oprócz kiermaszu ozdób choinkowych i stroików, a także świątecznych wypieków - odbyły się prezentacje wokalne uczniów naszej szkoły.


Czytaj całość…
 
Andrzejki 2019

Dnia 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów naszej szkoły. Od godz. 15.00 do 17.00 bawiły się dzieci z klas młodszych, a od 17.00 do 20.00 uczniowie klas V-VIII. Całą imprezę prowadził DJ Kamil, grając skoczne utwory, przy których wszyscy świetnie się bawili. Wróżby przygotowane przez uczennice klasy VI były miłym przerywnikiem w szalonej zabawie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Młodsi uczniowie chętnie korzystali z malowania twarzy. Stoisko z fantami cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a także sklepik, który był bogato zaopatrzony. Babeczki z wróżbą również miały powodzenie.

Kilka dni wcześniej uczniowie klas V i VI przygotowali rysunki, plakaty związane z tradycjami andrzejkowymi. Zdobiły one miejsce zabawy.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.


Czytaj całość…
 
Szlifujemy formę w Buczu

Jak co roku tradycji musiało stać się zadość i siedleckie piłkarki ręczne wraz ze swoją trenerką panią Krystyną Zwirn wyruszyły 29. 11. 2019 r. do Bucza na trzydniowe zgrupowanie. A były to: Elwira Przybyła, Karolina Reimann, Natalia Węglarz, Ania Saganiak, Zuzia Materna, Amelka Kaptur, Alicja Krawczyk, Zuzia Świder, Marika Krauze oraz Maja Durczak. Towarzyszyły im dziewczyny ze szkoły w Tuchorzy pod opieką pani Beaty Janczewskiej.

Były to trzy dni rzetelnej pracy naszych młodych-walecznych dziewczyn :) Dawały z siebie wszystko na każdym treningu, uśmiechając się przy tym od ucha do ucha! Pozytywnej energii i chęci do działania piłkarkom nie brakuje. Handball-istki p doskonaliły swoje umiejętności i poznawały nowe gry oraz zabawy poszerzające ich zdolności.

Czytaj całość…
 
Siedleckie Nutki 2019

Konkurs przebiegał w następujących kategoriach:

  • Kategoria Dziecięca - Soliści
  • Kategoria Dziecięca Zespołowa
  • Kategoria Młodzieżowa - Soliści
  • Kategoria Młodzieżowa Zespołowa

Punktem kulminacyjnym konkursu było oczywiście wyłonienie jego zwycięzców. Jury miało trudne zadanie, bo jak sami później przyznali, młodzi wykonawcy zachwycili ich wspaniałymi występami. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wyśpiewali nastepujące miejsca:

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 42 z 400