Która godzina?

Dziennik elektroniczy

e-podręczniki

Podręczniki

Autobus szkolny

Statystyka

Odwiedza nas 19 gości

Tagi

Absolwenci Obra Powstanie Wielkopolskie Przesieka Sport szkolny Uczniowie Ze sportu bocian dyskoteka ekologia historia kalendarium klasa kolędy konkurs konkurs recytatorski lekka atletyka obóz obóz wędrowny piłka ręczna projekt recytacja samorząd samorząd uczniowski teatr trzecie klasy uczniowie unihokej wybory wycieczka
21 Lutego 2018. Środa. Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega. Do końca roku zostało 314 dni.
Start
Wielka Majówka

Kolejna relacja z działań grupy projektowej "Muzyczny Labirynt":

Jesteśmy przedsiębiorczy i organizujemy dyskotekę „Wielka Majówka”

Dnia 22 maja zorganizowaliśmy dyskotekę pod hasłem „Wielka Majówka”. Zaplanowanie imprezy odbyło się na jednym ze spotkań. Później zajęliśmy się stworzeniem projektów reklam. Były to plakaty, które zostały zawieszone na korytarzach szkolnych. Pamiętaliśmy o tym, że „Być przedsiębiorczym” – to nauka przez działanie. Wymyśliliśmy hasło reklamowe i umieściliśmy je na plakatach. Podkreśliliśmy na nich, że uczestnicy zabawy powinni ubrać się w sposób odzwierciedlający temat dyskoteki (kolorowe spódnice – dziewczyny, koszule w kratę – chłopcy).Ogłosiliśmy również, iż osoby odpowiednio ubrane będą miały zniżkę na bilet wejściowy na dyskotekę. W ten sposób zachęciliśmy wszystkich uczniów do przyjścia na zabawę i ubrania się w odpowiedni sposób.

Czytaj całość…
 
Jesteśmy mocni!

We wtorkowy poranek 20 maja 2014 r. wybraliśmy się silną ekipą na Rejonowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce, które odbywały się na stadionie w Lesznie. Szkołę reprezentowali: Aleksandra Frajer (rzut oszczepem oraz 1 zmiana sztafety 4 x 100 m), Dominik Gracz (bieg na 100 m), Roksana Ksiąg (bieg na 600 m), Wiktoria Czerniak (bieg na 600 m), Bożena Tomiak (bieg na 1000 m), Katarzyna Przybyła (2 zmiana sztafety 4 x 100 m), Kamil Ososiński (bieg na 1000 ), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż oraz 3 zmiana sztafety 4 x 100 m), Lupka (bieg na 100 m ppł i 4 zmiana sztafety 4 x 100 m), Oliwia Radna (sztafeta szwedzka zmiana 100 m), Adrianna Waśko (sztafeta szwedzka zmiana 200 m), Paulina Paluch (sztafeta szwedzka zmiana 300 m), Daria Hoffman (sztafeta szwedzka zmiana 400 m).

Czytaj całość…
 
Czy można się uczyć na biwaku?

Grupa projektowa "Co się dzieje gdy...?" wraz z opiekunem p. Hanną Broniszewską i p. Dorotą Brudło, pojechała niedawno na biwak. Co się tam działo możecie przeczytać w relacji z tego wyjazdu:

Co się dzieje, gdy...grupa projektowa na wyprawę wyrusza?

We wtorek, 20 maja, po lekcjach, zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć rowerami w poszukiwania alternatywnych źródeł energii.

Po przejechaniu 6 km dotarliśmy do miejscowości Stara Tuchorza. Tam zatrzymaliśmy się w domu państwa Janczewskich. Na terenie ich ogrodu stoi wiatrak wytwarzający energię elektryczną. Okazało się, że pan Mariusz jest pasjonatem zdobywania energii z otoczenia. Na dachu ich zabudowań gospodarczych gospodarz umieścił cały zestaw baterii słonecznych, nazywanych fotowoltaicznymi. Nadmiar zdobytej energii gromadzi w akumulatorach. Pan Janczewski powiedział nam, że w ten sposób zdobyta energia zaspokaja jego potrzeby w 80%.

Czytaj całość…
 
Zmieniamy nawyki - nie klimat

Grupa projektowa "Muzyczny labirynt przygotowała apel z okazji Dnia Ziemi. Oto relacja z apelu:

„ZMIENIAMY NAWYKI – NIE KLIMAT” – czyli śpiewamy na apelu z okazji Dnia Ziemi

Dzień 14 maja 2014 roku był dla nas znowu dniem szczególnym. W tym dniu odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, do którego przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Zaplanowaliśmy go tak, aby przekazać naszym koleżankom i kolegom jak najwięcej informacji o ochronie środowiska. W montażu słowno – muzycznym przedstawiliśmy współczesne problemy ekologiczne i wynikające z tego konsekwencje dla naszej planety. Udzieliliśmy również rad, jak chronić środowisko przyrodnicze.

Na początku zaśpiewaliśmy dla społeczności uczniowskiej i nauczycieli kilka piosenek o tematyce ekologicznej. Były to:

  • „Świat bez wody”
  • „Otwórz oczy”
  • „Nadzieja ma kolor zielony”
Czytaj całość…
 
Sukcesy naszych uczniów

W sobotę 17 maja 2014 roku odbył się w Poznaniu Koncert Laureatów II Archidiecezjalnego Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”. Przeglądowi towarzyszyły słowa św. Jana Pawła II: „O ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona! Ziemio piękna! Ziemio moja. Bądź pozdrowiona.” O udziale młodzieży z naszej szkoły w tym przeglądzie już pisaliśmy. Jednak wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze o sukcesie naszych uczniów.

Czytaj całość…
 
Wór pełen medali

Od rana sprzyjała nam pogoda, świeciło słoneczko, a niebo było czyste. W środę 14 maja o godz. 10.30 wyjechaliśmy mocną ekipą na Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. Tym razem zawody odbyły się na stadione przy Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie. Reprezentowali nas: Dominik Gracz (bieg na 100 m i sztafeta 4 x 100 m), Wojtek Lewandowski (skok w dal oraz sztafeta 4 x 100 m), Kamil Ososiński (bieg na 1000 m), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż i sztafeta 4 x 100 m), Aleksandra Frajer (rzut oszczepem, sztafeta 4 x 100 m), Karolina Kardacz (rzut oszczepem), Marietta Reimann (pchnięcie kulą), Katarzyna Przybyła (100 m i sztafeta 4 x 100 m), Bogumiła Basińska (pchnięcie kulą), Roksana Ksiąg (bieg na 600 m i sztafeta szwedzka zmiana 400 m), Hubert Maćkowiak (bieg na 100 m), Maria Gaweł (bieg na 100 m i sztafeta szwedzka, zmiana 100 m), Martyna Młynarz (pchnięcie kulą), Wiktoria Czerniak (bieg na 600 m i sztafeta szwedzka, zmiana 300 m), Bożena Tomiak (bieg na 1000 m), Martyna Paździor (sztafeta szwedzka, zmiana 200 m), Kuba Ziomkowski (bieg 100 m i sztafeta 4 x 100 m), Kacper Żok (bieg na 100 m i sztafeta 4 x 100 m) i Lupka (bieg na 100 m ppł, bieg na 100 m poza konkurencją, sztafeta 4 x 100 m). Oczywiście jechała z nami i dopingowała nas trenerka- pani Krystyna Zwirn.

Czytaj całość…
 
Ostatni taki wypad

Wcześnie rano 6 maja 2014 r. zebraliśmy się, aby pojechać na ostatnią wycieczkę klasową w gimnazjum. Wybraliśmy jedną z tradycyjnych tras - Oświęcim, Kraków, Zakopane, Wieliczka, Biały Dunajec oraz Wadowice. Plan był idealny. Wszyscy cieszyliśmy się na ten wyjazd. Każdy z nas był bardzo podekscytowany. Torby wrzuciliśmy do bagażnika i szybciutko ruszyliśmy w drogę. Opiekowali się nami: wychowawczyni klasy III A - pani Renata Dudziak, wychowawczyni klasy III B- pani Krystyna Zwirn, pan Zbigniew Wąsik - nasz fotograf i pani wicedyrektor - Wiesława Cieślik. No i oczywiście świetny pan kierowca o imieniu Stefan. Wszyscy razem stworzyliśmy DOBOROWE TOWARZYSTWO.

Czytaj całość…
 
Helfen erlaubt?! - Pomoc dozwolona?!

W dniach 22-28 kwietnia 2014 roku grupa złożona z uczennic klasy II a gimnazjum: Bogumiły Basińskiej, Anny Lehmann, Patrycji Przybyły, Magdaleny Stefan, Sylwii Wawrzynowicz i opiekuna, pana Macieja Kotlińskiego wybrała się do Gdańska na drugą część Workcampu "Helfen erlaubt?! - Pomoc dozwolona?!". Uczestniczyły w nim także inne grupy z Polski i Niemiec. Przeprowadzane były tam warsztaty taneczne, teatralne, filmowe i historyczne. Zwiedzaliśmy Gdańsk i poznawaliśmy historię miasta. Wybraliśmy się także do obozu Stutthof w Sztutowie. Młodzież polska i niemiecka miała szansę na integrację i zapoznanie się ze sobą.

Czytaj całość…
 
Kocham Moją Ojczyznę

II archidiecezjalny przegląd poezji i pieśni patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”

Dnia 6 maja grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w II Archidiecezjalnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Przegląd odbył się w Poznaniu pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego oraz Marszalka Województwa Wielkopolskiego.

Celem tej uroczystości było pogłębienie miłości do Ojczyzny, kształtowanie właściwego stosunku do kraju, którego wzorce zawarte zostały w literaturze i kulturze polskiej od czasów najdawniejszych aż do dzisiejszych. Organizatorzy pragnęli również zwrócić szczególną uwagę na postać wielkiego Polaka, wybitnego patrioty, poety i pisarza – Jana Pawła II.


Czytaj całość…
 
Dajemy radę!

Już o poranku 29 kwietnia 2014 r. wyjechaliśmy na Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w LA, które miały się odbyć w odległym o ponad 50 km Żerkowie. Skład ekipy był bardzo mocny. Szkołę reprezentowali:

Aleksandra Frajer (rzut oszczepem), Karolina Kardacz (pchnięcie kulą), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż) oraz Lupka (100m ppł). Niestety nasza najlepsza trenerka- pani Krystyna Zwirn nie mogła nam towarzyszyć. Z jednej strony było nam smutno, ale z drugiej spojrzeliśmy na to optymistycznie, bo dodało nam to motywacji do rywalizowania. Chcieliśmy pokazać, że damy radę.

Czytaj całość…
 
Biegamy, biegamy!!!

W sobotni poranek 26 kwietnia 2014 r. ekipa biegaczy wyruszyła na ważny w swojej karierze start, a mianowicie Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe w Żerkowie. Gotowymi do boju byli: Bożena Tomiak, Wiktoria Czerniak, Kamil Ososiński oraz Lupka, która jechała w roli asystenta trenerki pani Krystyny Zwirn, a na końcu się okazało, że też ścigała się z rywalkami.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 148 - 168 z 258