Która godzina?

Dziennik elektroniczy

e-podręczniki

Podręczniki

Autobus szkolny

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości

Tagi

Absolwenci Obra Powstanie Wielkopolskie Przesieka Sport szkolny Uczniowie Ze sportu bocian dyskoteka ekologia historia kalendarium klasa kolędy konkurs konkurs recytatorski lekka atletyka obóz obóz wędrowny piłka ręczna projekt recytacja samorząd samorząd uczniowski teatr trzecie klasy uczniowie unihokej wybory wycieczka
23 Sierpnia 2017. Środa. Imieniny obchodzą: Apolinary, Benicjusz, Filip, Laurenty, Sulirad, Walerian, Waleriana, Zacheusz. Do końca roku zostało 131 dni.
Start
To już koniec, możemy iść, ale...

To już koniec, możemy iść, ale … trzeba jeszcze komuś podziękować

Z jednej strony cieszę się, że będą wakacje, ale z drugiej jest mi smutno. A dlaczego? Bo niestety trzeba się pożegnać. To nie jest łatwe. Ta szkoła jako pierwsza ukształtowała mój charakter, moją osobowość i nie tylko moją… każdego z nas. W tych murach każdy z nas czuł się pewnie i bezpiecznie. Nie ma zakamarków, których bym nie znała, a szczególnie jednego budynku - sali gimnastycznej. To był mój drugi dom, a tu trzeba go opuścić. Wolałabym zostać, ale takie jest życie. Taka filozofia.

Czytaj całość…
 
Sport jest piękny bo...

SPORT JEST PIĘKNY, BO…
NIGDY NIE WIADOMO, CO SIĘ WYDARZY


Czternastego dnia czerwca 2014 r. w sobotnie popołudnie wraz klubem WMLKS NADODRZE POWODOWO, do którego należymy, ruszyłyśmy do rywalizacji na Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym Grand Prix Leszno. Piszę ruszyłyśmy, bo z naszej siedleckiej szkoły jechały tylko dwie zawodniczki: oszczepniczka- Aleksandra Frajer i ja- płotkarka Lupka. Niestety pani trener nie mogła nam towarzyszyć, choć bardzo chciała. Byłyśmy zmotywowane, ale niestety pogoda nie sprzyjała sportowym zmaganiom. Warunki atmosferyczne pozostawiały wiele do życzenia. No cóż, siła wyższa, jak to się mówi.

Czytaj całość…
 
Młodzi też potrafią walczyć

Finał miejski czwartków lekkoatletycznych odbył się 12. 06. 2014 r. w Wolsztynie na nowej tartanowej nawierzchni. Opiekę nad młodzieżą naszej szkoły sprawowała pani trener Krystyna Zwirn wraz ze swoją asystentką Lupką.

W biegu dziewcząt na 60 m wzięły udział:

  • Kinga Kowalewska - zajęła 2. miejsce w kategorii szóstych klas z czasem 9.38 s,
  • Anita Trybuś - uzyskała czas 10.03 s
  • Małgorzata Piątyszek - czas 10.10 s
  • Kamila Paździor - zdobyła 2. miejsce w kategorii klas piątych z czasem 9.40 s.

Czytaj całość…
 
Klasa VI a na scenie

30 maja uczniowie kl. VI a należący do koła teatralnego „Radość” wystawili sztukę pt. „Bajka o królu, który chciał być dziadkiem”. Pełne humoru przedstawienie pokazało, że szczęście to pojęcie względne i dla każdego z nas co innego może oznaczać. Wiemy jednak, że czasami też niewiele nam potrzeba, aby być szczęśliwym – trzeba uwierzyć w siebie. Aktorzy otrzymali gromkie brawa i wielkie podziękowania za trudną, pełną poświęcenia pracę w zespole. 5. czerwca aktorzy wystąpili dla swoich rodziców oraz krewnych.


Czytaj całość…
 
To Będą Nowe Mistrzynie (wkrótce)

Stadion Olimpii Poznań,
źródło: wikipedia.pl
Pogoda 31 maja 2014 r. była naprawdę rewelacyjna. Ekipa młodziczek wyruszła na Mistrzostwa Okręgu Młodzików do Poznania. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody tak dużej rangi. Miały naprawdę ogromną tremę. Kierowcą autokaru był nasz ulubiony pan Stefan (bardzo pozytywnie nastawiony do życia człowiek), a trenerką i opiekunką- pani Krystyna Zwirn ze swoją asystentką- Lupką.

Dziewczynom bardzo spodobał się stadion OLIMPII POZNAŃ. Ja lubię ten stadion najbardziej ze wszystkich, na których mogłam startować. Widać siedlczanki mają podobne upodobania. Na początku do rywalizacji przystąpiły sprinterki.
Czytaj całość…
 
Mogło być lepiej?

Już o poranku 27 maja 2014 r. wyjechaliśmy w pięcioosobowym składzie do Leszna na Indywidualne Wojewódzkie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce (Finał województwa- Gimnazjada). Jechała z nami nasza trenerka- pani Krystyna Zwirn, a szkołę reprezentowali: Aleksandra Frajer (rzut oszczepem), Kamil Ososiński (bieg na 1000 m), Oliwia Niewiadomska (skok wzwyż) oraz Lupka (bieg na 100 m ppł). Pogoda zmieniała się z minuty na minutę. Już w drodze spotykały nas ulewy. Niektórzy z nas nie byli zadowoleni, bo np. nasza Oliwka zapomniała wziąć ze sobą ortalion chroniący przed deszczem. Mimo nieciekawej pogody, byliśmy pozytywnie nastawieni do naszych startów. Każdy miał nadzieję, że pobije swój rekord życiowy.

Czytaj całość…
 
Wiosenna Muzykolandia

Dnia 28.05 w Szkole Podstawowej w Tuchorzy odbył się II Gminny Konkurs Piosenki „Wiosenna Muzykolandia”. Naszą szkołę, pod opieką p. Urszuli Rau reprezentowało dwoje uczniów z oddziału zerowego: Sandra Balcer, która zaśpiewała piosenkę „A ja wolę moją mamę” oraz Wiktor Ryźlewicz z piosenką „Smutne reggae”. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności wokalne, po czym jury ogłosiło zwycięzców. Nikt jednak nie poczuł się przegrany, bowiem każdy z wokalistów otrzymał nagrodę i wyróżnienie, wśród nich reprezentanci naszej Szkoły. Wiktor zdobył czwarte miejsce. Gratulujemy!

Czytaj całość…
 
Sto lat wszystkim mamom

Dnia 27 maja 2014 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji święta najukochańszych osób – Dnia Matki. Z tej okazji zaprosiliśmy swoje mamy do świetlicy szkolnej na godzinę 16.30, aby obejrzały przygotowaną część artystyczną. Do współpracy w przygotowaniu uroczystości zaprosiliśmy dzieci z oddziału przedszkolnego.

Najpierw na specjalnym zebraniu bardzo starannie zaplanowaliśmy spotkanie z naszymi mamami. Ustaliliśmy datę i program uroczystości. Następnie rozpoczęliśmy próby wybranych piosenek, by wypaść jak najlepiej. Rozpoczęli najmłodsi piosenką i tańcem. Następnie na scenę wyszła nasza grupa. Zaśpiewaliśmy różne piosenki adekwatne do święta. Były to między innymi:

Czytaj całość…
 
Biegaliśmy na stadionie olimpijskim

BIEGALIŚMY NA STADIONIE “OLIMPIJSKIM”!
A tu… czasem słońce, czasem deszcz

Przed południem 23 maja 2014 r. wyjechaliśmy do Słubic na lekkoatletyczną Ligę Juniorów. Każdy z nas był podekscytowany, ponieważ wiedzieliśmy, że wystartujemy na tzw. stadionie olimpijskim. Jego historia jest dość długa i ciekawa. To jeden z najstarszych stadionów Europy Środkowej. Pojechaliśmy w składzie: Aleksandra Frajer (rzut oszczepem), Laura Mikołajewicz (rzut dyskiem), Kamil Ososiński (bieg na 800 m) oraz Lupka (bieg na 100 m ppł). Pogoda dopisywała aż za bardzo. Upał był niesamowity, dzięki czemu mogliśmy się opalić :)

Czytaj całość…
 
To już prawie koniec!

Dnia 26 maja odbyło się ostatnie spotkanie grupy projektowej „Pstryk, pstryk, fotografia w myk”. W ciągu 60 godzin projektu udało się dokonać ciekawych doświadczeń, które zostały zaprezentowane na forum naszej szkoły oraz w Kargowej i w Kopanicy. Na własne oczy można było się przekonać, jak działa camera obscura oraz że można zrobić zdjęcie słoikiem po kawie. Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z tych wydarzeń.
Czytaj całość…
 
Wielka Majówka

Kolejna relacja z działań grupy projektowej "Muzyczny Labirynt":

Jesteśmy przedsiębiorczy i organizujemy dyskotekę „Wielka Majówka”

Dnia 22 maja zorganizowaliśmy dyskotekę pod hasłem „Wielka Majówka”. Zaplanowanie imprezy odbyło się na jednym ze spotkań. Później zajęliśmy się stworzeniem projektów reklam. Były to plakaty, które zostały zawieszone na korytarzach szkolnych. Pamiętaliśmy o tym, że „Być przedsiębiorczym” – to nauka przez działanie. Wymyśliliśmy hasło reklamowe i umieściliśmy je na plakatach. Podkreśliliśmy na nich, że uczestnicy zabawy powinni ubrać się w sposób odzwierciedlający temat dyskoteki (kolorowe spódnice – dziewczyny, koszule w kratę – chłopcy).Ogłosiliśmy również, iż osoby odpowiednio ubrane będą miały zniżkę na bilet wejściowy na dyskotekę. W ten sposób zachęciliśmy wszystkich uczniów do przyjścia na zabawę i ubrania się w odpowiedni sposób.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 147 z 247