Dziennik elektroniczy

e-podręczniki

Biiblioteka

Statystyka

Tagi

Absolwenci Powstanie Wielkopolskie Przesieka Sport szkolny Uczniowie Ze sportu bocian dyskoteka ekologia historia kalendarium klasa kolędy konkurs konkurs recytatorski lekka atletyka obóz obóz wędrowny piłka ręczna projekt przemoc recytacja samorząd samorząd uczniowski teatr trzecie klasy uczniowie unihokej wybory wycieczka
21 Maja 2022. Sobota. Imieniny obchodzą: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz. Do końca roku zostało 225 dni.
Start
Podstawowe informacje

Szkoła Podstawowa w Siedlcu,
ul. Szkolna 6, 64-212 Siedlec
tel. (068) 384-85-22
e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
powiat wolsztyński, woj. wielkopolskie

Sekretariat czynny: 730 - 1445

kontakt do Inspektora Ochrony Danych:
Anna Cebulska Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 
Zwycięzcy konkursu "Geniallne miejsca"

Pod czujnym okiem pani Joanny Lemańskiej oraz Urszuli Rau nasi uczniowie: Hanna Kotlarska, Zofia Ceglarek, Agnieszka Masiorek i Piotr Lemański laureatami w Ogólnopolskim Konkursie "Geniallne Miejsca"! Escape game o Wolsztyńskiej Parowozowni został wyróżniony spośród 120 prac i znalazł się w pierwszej trójce najlepszych! Uczniowie wraz z opiekunkami otrzymali zaproszenie na galę finałową, połączoną ze zwiedzaniem Warszawy.

 

Czytaj całość…
 
Konkurs fotograficzny

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Wiosna w mojej miejscowości":

  • I miejsce Wiktoria Wojtkowiak III b
  • II miejsce Wiktor Piatyszek III b
  • III miejsce Martyna Groszek IVc

Wyróżnienia:

  • Filip Reimann Ia
  • Zuzanna Chudy III b
  • Jan Swat-Kmito II b
Czytaj całość…
 
Dzień Ziemi

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata”.

 
Wiosna w poezji

8 kwietnia odbył się konkurs recytatorski "Wiosna w poezji ". Uczestnicy zaprezentowali imponujący repertuar wierszy o tematyce wiosennej. Konkurs podzielony został na 3 kategorie wiekowe. I

  • kategoria - klasy I -III udział wzięło 21 osób

  • II kategoria -klasy IV -V udział wzięły 3 osoby
  • III kategoria -klasy VII-VIII udział wzięły 3 osoby
Czytaj całość…
 
Pierwszy dzień wiosny 2022

21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Klasy młodsze przebrały się w kolory i wspólnie odśpiewały wiosenne piosenki, były kolorowe rymowanki, wspólne tańce i usypianie Marzanny. Starsze klasy wzięły udział w przebieranym pochodzie, podczas którego odprowadzali Marzannę daleko, daleko….Na koniec wspólnie zatańczyli Belgijkę. Było wesoło i kolorowo!

Czytaj całość…
 
Drukarka 3D w naszej szkole

8 marca odbyło się szkolenie nauczycieli z obsługi drukarki 3D MakerBot, która została zakupiona do użytku szkolnego. Po szkoleniu odbyły się pierwsze, nieśmiałe próby druku. Drukarka ruszyła pełną parą tuż przed świętami wielkanocnymi i ponad 2 tygodnie pracowała na pełnych obrotach. Drukarka wydrukowała 21 wielkanocnych króliczków, które Pani Dyrektor przekazała na ręcę wychowawców wszystkich klas.

Czytaj całość…
 
Solidarni z Ukraniną

Dnia 10 marca ulicami Siedlca przeszedł “Marsz pokoju”,który został zorganizowany w geście solidarności z Ukrainą.

W pięknym słońcu dzieci i młodzież pod okiem swoich nauczycieli i wychowawców z transparentami i flagami wyruszyli sprzed budynku szkoły. Dalej kierowali się ulicami miejscowości mijając także GOK i Urząd Gminy, którzy byli również współorganizatorami tego przemarszu.

Barwny, żółto-niebieski i biało-czerwony przemarsz był wyrazem sprzeciwu przeciwko wojnie za naszą wschodnią granicą. Był także sprzeciwem wobec agresywnej polityki Rosji na Ukrainie oraz solidarności z walczącymi o swoją Ojczyznę mieszkańcami Ukrainy.

AK


Czytaj całość…
 
II Konkurs Wielkopolskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Stefania Kicińska oraz Zofia Ceglarek wzięły udział w II Konkursie Wielkopolskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Konkurs dedykowany był rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – w tym roku szczególnej ze względu na ustanowienie święta państwowego. Uczestniczki zobowiązane zostały do przesłania nagrania jednego utworu, wybranego z listy pieśni i piosenek dostępnych w „Śpiewniku” na stronie konkursu. Niestety w tym roku Zosi nie udało się zdobyć wyróżnienia, ze względu na niejasny regulamin, który zastrzegał udział w konkursie zeszłorocznym laureatom. Stefania wykonaniem pieśni „Przybyli ułani” zachwyciła jury i tym sposobem zajęła III miejsce.

 
Rekrutacja do klasy pierwszej

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Siedlcu informuje, że od 1 marca 2022 r. do 19 marca 2022 roku rozpoczynamy rekrutację do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023

Wnioski można pobierać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej:

Wypełniony wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły.

 
Grant na zakup komputerów dla Gminy Siedlec

Gmina Siedlec otrzymała informację od operatora konkursu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym" o akceptacji wniosku o powierzenie grantu. Operator konkursu grantowego zaakceptował wniosek o przyznanie Gminie Siedlec grantu na zakup 304 sztuk sprzętu komputerowego (laptopów, tabletów oraz komputerów stacjonarnych) dla uczniów zakwalifikowanych do udziału w konkursie. Obecnie czekamy na podpisanie umowy o powierzenie grantu. Następnie odbędzie się procedura przetargowa.

W związku z licznymi telefonami do Urzędu Gminy w Siedlcu informujemy, że ze wszystkimi zakwalifikowanymi osobami, które złożyły wnioski o zakup sprzętu komputerowego będziemy kontaktować się indywidualnie po podpisaniu umowy o powierzenie grantu i przystąpieniu do realizacji zadania.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 21 z 414