Start arrow Wiadomości arrow Biskup w naszej szkole
Biskup w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
21.10.2012.

Dnia 18 września 2012 roku do Siedlca przyjechał ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki. Zaproszony przez naszego księdza, postanowił tu przyjechać. Nie często się zdarza, że odwiedza nas taka osoba. W tym roku tak się stało!

Arcybiskup przyjechał do Siedlca. Ksiądz proboszcz Krzysztof Apiecionek serdecznie go powitał i pokazał kościół. Następnie wraz z pomocnikami udali się do naszej szkoły. Pięknie czekali na niego odświętnie ubrani uczniowie. Na powitanie zaśpiewaliśmy nasz hymn szkolny. Potem obdarowaliśmy go kwiatami, a następnie prosząc o błogosławieństwo zaśpiewaliśmy kościelną pieśń: „Pobłogosław Jezu drogi”. Arcybiskup spełnił nasze prośby i zostaliśmy pobłogosławieni. Dodatkowo, arcybiskup opowiedział nam krótką i pouczającą katechezę na temat sumienia. Po tej pięknej uroczystości, nauczyciele udali się z gościem na kawę i ciasto. Po południu, w Kościele P.W. Św. Michała Archanioła, ksiądz arcybiskup wziął udział także w uroczystości bierzmowania.

Taka wizyta rzadko kiedy się zdarza. Jestem ogromnie szczęśliwa z takiego wydarzenia. Cieszę się, że mogłam poznać arcybiskupa!

Natalia Jasztal, kl. II a gimnazjum.

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »