Start arrow Ze sportu arrow Finał Czwartków LA w Łodzi
Finał Czwartków LA w Łodzi PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin
01.07.2012.

W dniach 22-24. 06. 2012 r. uczniowie naszej Szkoły Podstawowej wraz z opiekunem mgr Zdzisławą Łopuszyńską reprezentowali powiat wolsztyński w XVIII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

W tym roku konkurencja była bardzo duża, gdyż udział w finale wywalczyło ok. 3100 zawodników z 71 ośrodków sportowych z całej Polski.

Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie. Pobito prawie wszystkie dotychczasowe rekordy Czwartków LA. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i godnie walczyli o jak najwyższe lokaty. Jakub Grzeszczyk zajął 10 miejsce w Polsce w rzucie piłką palantową, osiągając 63 m (wiemy ze stać go na jeszcze lepszy rezultat). Daria Hoffmann zajęła 43 miejsce uzyskują czas 9,25 sek. w biegu na 60 m. Aleksandra Piątyszek skoczyła w dal 3,26 m i zajęła 24 miejsce. Mateusz Łukaszewski startował w ostatniej najmocniejszej dziewiątej serii biegu na 300 m. Bardzo niewiele mu zabrakło aby znaleźć się w ścisłym ośmioosobowym finale . Ostatecznie został sklasyfikowany na 10 miejscu w Polsce. Duży sukces.

Start naszego zespołu w Łodzi należy uznać za udany, gdyż za przeciwników mieliśmy zawodników z wielu szkół sportowych i klubów lekkoatletycznych z dużych miast (Poznań, Słupsk, Ustka, Łódź ,Bielsko-Biała, Brzeg, Bydgoszcz, Gdańsk i wielu innych) całej Polski.