Start arrow Ze sportu arrow Mini Euro 2012
Mini Euro 2012 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
13.05.2012.
W dniu 09. 05. 2012 r. uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Siedlcu pod opieką p. mgr Zdzisławy Łopuszyńskiej wzięli udział w pierwszym z dwóch turniejów pn. ”MINI EURO 2012” w piłce nożnej dzieci szkół podstawowych który odbył się w Miejskiej Sali Sportowej „Świtezianka” w Wolsztynie. Udział wzięło 160 uczestników z 16 szkół podstawowych z powiatu wolsztyńskiego. Każda uczestnicząca w rozgrywkach szkoła – reprezentowała państwo, które bierze udział w dużym EURO.

Nasza szkoła reprezentuje Francję. Uczestnicy wchodzili na arenę główną z tabliczką, na której umieszczony był napis państwa oraz nazwa szkoły, którą reprezentują. Po odegraniu hymnu państwowego uroczystego otwarcia MINI EURO dokonał Jacek Skrobisz-Vice starosta Wolsztyński. Podczas otwarcia Mistrzostw – na środek areny głównej na specjalnej podstawie wjechał okazjonalny tort, zrobiony na wzór boiska piłkarskiego Lecha Poznań – wzbudził ogromne zainteresowanie wśród wszystkich obecnych na Sali. Każdy mógł spróbować tych słodkich znakomitości. W dalszej części odbyły się zaplanowane mecze eliminacyjne (16) w grupach.

Drużyna nasz – Francja wystąpiła w składzie: Wiktor Stachowiak, Kuba Ziomkowski, Sebastian Hofman, Patryk Łukaszewski, Mateusz Łukaszewski, Mikołaj Laskowski, Kacper Żok, Oskar Czerniak, Szymon Kosicki – kapitan i bramkarz Miłosz Grinig i spisała się bardzo dobrze. W pierwszym meczu grupowym pokonując 2:1 Szkołę Podstawową ze Starego Widzimia reprezentującą Anglię. W drugim meczu po pasjonującej grze nasza reprezentacja Francji uległa 0:2 Ukrainie, reprezentowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 Wolsztyn. Na polu gry nie brakowało emocji.

Już za tydzień kolejne emocje.

Zmieniony ( 13.05.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »