Start arrow Wiadomości arrow Klasa 6a na warsztatach rękodzielniczych
Klasa 6a na warsztatach rękodzielniczych PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
15.04.2012.

Dnia 30 marca 2012 roku uczniowie klasy VI a wraz z panią Magdaleną Budą wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych z okazji obchodów Dni Tradycji Wielkanocnych.

Na piątej godzinie lekcyjnej poszliśmy do GOK – u, gdzie miały odbyć się warsztaty z rękodzielnictwa. Wzięli w nich udział rękodzielnicy z Poznania. Po zdjęciu kurtek wszyscy uczniowie poszli usiąść do stołów, przy których można było zrobić ozdoby, np.:

  • wyplatać koszyki;
  • wykonywać kartki wielkanocne;
  • malować pisanki;
  • robić szydełkowe ozdoby.

Podczas pracy można było porozmawiać z rękodzielnikami o wyrabianych ozdobach, o potrzebnych materiałach i o ich pasji związanej z wykonywaniem tych przedmiotów. Uczniowie również po lekcjach mogli przyjść i wyrabiać elementy dekoracyjne.

Wszystkim bardzo miło upłynął ten czas. Przez tą niecałą godzinę nauczyliśmy się wielu wspaniałych rzeczy. Możemy się nimi pochwalić rodzicom, robiąc te zdobienia w naszych domach. Sprawią, że te święta Wielkanocne będą bardziej kolorowe.

Paulina Studzińska, kl. VI a

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »