Start arrow Wiadomości arrow Klasy szóste na szlakach Tanzanii
Klasy szóste na szlakach Tanzanii PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
09.03.2012.

W dniu 28 lutego 2012 roku klasy szóste miały okazję skorzystać ze spotkania z p. Krzysztofem Sadowskim z Poznania, dziennikarzem Radia Merkury i Telewizji Poznańskiej. Opowiadał nam o tym, jak żyją ludzie w Tanzanii. Od roku 2005 mieszka tam ojciec Maciej Braun z Grodziska Wlkp., przyjaciel naszego gościa.

Pan Krzysztof przedstawił nam bardzo ciekawą prezentację na temat życia ludzi z wioski Butiama, która leży przy Jeziorze Wiktorii. Wszyscy byliśmy bardzo zainteresowani opowieścią. Dowiedzieliśmy się, że życie w tamtym miejscu jest bardzo ubogie. Na całą wioskę jest tylko jeden motor i jeden samochód. Wodę ze strumyka ludzie przenoszą 22 km drogą górzystą. Zachwycające dla nas było to, że w menu Afrykańczyków nierzadko pojawiają się żółwie, małpy i kozy. Mieliśmy okazję zobaczyć też, jak dzieci tańczą do różnej muzyki, jak wyglądają ich lekcje w szkole, która mieści tylko 1/6 uczniów rodzin najuboższych, jak wygląda sposób przygotowania i spożywania posiłków itp. W prezentacji przedstawiono nam najstarszą mieszkankę tej wioski, która ma 104 lata. Była niesamowicie zwinna i sprawna! Podróżnik pokazał nam też kilka pamiątek, które zostały zrobione przez Tanzańczyków z drzewa i z kamieni, pokazał nam stroje, jakie noszą, biżuterię itp.

Po zakończeniu spotkania zdaliśmy sobie sprawę, że tak naprawdę mamy w życiu wiele wygód i powinniśmy to szanować.

Paulina Reimann, kl. 6a

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »