Start arrow Ze sportu arrow Gminne zawody w piłkę ręczną
Gminne zawody w piłkę ręczną PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
27.01.2012.

Dnia 11 stycznia 2012 roku w Siedlcu odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Ręczną dziewcząt z klas gimnazjalnych. Na konkursie zjawiły się cztery drużyny: z Siedlca, Chobienic, Tuchorzy oraz z Belęcina. Pierwsze starcie rozegrały dziewczyny z Chobienic (w żółtych koszulkach), oraz z Tuchorzy (w czerwonych). Ten mecz zakończył się zwycięstwem czerwonych. Gra trwała dwa razy po dziewięć minut.

Po kilkuminutowej przerwie gospodarze zmierzyli się z „czarnymi diabłami” (Belęcin). W pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 3:2 dla Siedlca, lecz po dziewięciu minutach przeciwnicy doprowadzili do remisu. Kolejny mecz zagrali Belęcin kontra Chobienice. Wygrały „czarne diabły”. Następnie Siedlec zmierzył się z Tuchorzą. Wygraliśmy, ale po kilku minutach zaczynaliśmy starcie z Chobienicami. Ten mecz także zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Ostatni mecz, jaki został rozegrany na siedleckiej sali, dotyczył Tuchorzy i Belęcina. Podczas tego starcia zawodniczka Belęcina – środkowa Klaudia Całka dostała czerwoną kartkę! Nic to jednak nie pomogło, ponieważ „czarne diabły” wygrały mecz. Do zawodów powiatowych powinny dostać się dwie drużyny. Grupy z Siedlca oraz Belęcina wygrały po dwa mecze, a jeden zremisowały. Okazało się jednak, że Siedlec zdobył jedną bramkę więcej niż Belęcin i zakwalifikował się wraz ze swoimi przeciwniczkami do meczy na szczeblu powiatowym.

Chciałabym pogratulować naszej środkowej – Katarzynie Nitschke, która zdobyła nagrodę dla najlepszej zawodniczki tych zawodów. Wszystkim drużynom gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych etapach.

Natalia Jasztal (Ia Gim.)

Zmieniony ( 05.03.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »