Start arrow Ze sportu arrow Piłka ręczna dziewcząt
Piłka ręczna dziewcząt PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
29.01.2012.

Dnia 19 stycznia 2012 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w piłce ręcznej dziewcząt, w ramach turnieju Gimnazjady. Na zwodach stawiło się 6 drużyn (mistrz + vice – mistrz swojej gminy). Z powodu dużej liczby drużyn turniej musiał odbyć się z podziałem na grupy. Wiedząc, że Siedlec jest ubiegłorocznym Mistrzem Powiatu, a Wolsztyn nr 1 Vice – mistrzem, te dwie drużyny zostały rozstawione, a do nich dobrano przeciwników.

GRUPA A

 1. Wolsztyn nr 1
 2. Przemęt
 3. Wolsztyn nr 2
GRUPA B
 1. Siedlec
 2. Belęcin
 3. Bucz
Czas gry wynosił 2x12 min.

 

Na początku odbyły się mecze w swojej grupie systemem „każdy z każdym”.

Kolejność meczy i wyniki:
1A – 2A Wolsztyn nr 1 – Przemęt 19:7
2B – 2B Siedlec – Belęcin 7:4
2A – 3A Przemęt – Wolsztyn nr 2 5:5
2B – 3B Belęcin – Bucz 8:4
3A – 1A Wolsztyn nr 2 – Wolsztyn nr 1 1:9
3B – 1B Bucz – Siedlec 6:5

W kolejnej części rozegrano już mecze o miejsca „na podium”
Mecz o 3 miejsce Wolsztyn nr 2 – Belęcin 3:8
Mecz o 1 miejsce Wolsztyn nr 1 – Siedlec 10:9

Klasyfikacja końcowa :

 • 1 miejsce Gimnazjum nr 1 Wolsztyn + awans do mistrzostw rejonu
 • 2 miejsce Gimnazjum Siedlec
 • 3 miejsce Gimnazjum Belęcin
 • 4 miejsce Gimnazjum nr 2 Wolsztyn
 • 5-6 miejsce Gimnazjum Bucz
 • 5-6 miejsce Gimnazjum Przemęt.

Wyróżniono także zawodniczki turnieju: Anetę Kicińską z Gimnazjum nr1 w Wolsztynie, Aleksandrę Frajer oraz Katarzynę Nitschke (obie z Gimnazjum w Siedlcu). ;)

Skład naszej drużyny:
Ola Frajer, Natalia Jasztal, Monika Krawczyk, Natalia Lupa, Oliwia Niewiadomska, Asia Weiss, Natalia Górna, Laura Mikołajewicz, Ania Rapicka, Angelika Ceglarek, Kamila Wolnik, Anita Buda, Karolina Kardacz, Kasia Przybyła, Jagoda Trojnar i Kasia Nitschke (ja).

Tak zakończyłyśmy rywalizację w piłce ręcznej. Z jednej strony jesteśmy lekko zawiedzione, bo przegrałyśmy tylko jedną bramką, ale z drugiej strony jesteśmy z siebie zadowolone. Nasz zespół składał się w większości z samych pierwszoklasistek, a musiałyśmy stawić czoło starszym dziewczynom. Turniej był bardzo wyczerpujący i trudny. Wiele z nas okupiło to licznymi otarciami i siniakami, ale to się teraz nie liczy. Jednakże mecz finałowy pokazał, że nawet doświadczony przeciwnik miał z nami problemy.

W imieniu wszystkich dziewcząt chciałabym w szczególny sposób podziękować naszej trenerce, Pani Krystynie Zwirn, która poświęcała swój wolny czas na treningach z nami, abyśmy wypadły jak najlepiej. BARDZO MOCNO DZIĘKUJEMY ! A ja już kończąc, chcę życzyć młodszym dziewczynom, aby dalej wytrwały w trenowaniu i (pozwolę sobie przytoczyć słowa Pani Krysi) „To jest sport, za rok wam nikt nie podskoczy” ! Powodzenia. ;))

Kasia Nitschke, (kl. III b Gim.)

Zmieniony ( 29.01.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »