Start arrow Wiadomości arrow Jasełka 2011
Jasełka 2011 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
02.01.2012.
W naszej szkole, jak co roku, dnia 22 grudnia 2011 r., odbyły się jasełka. Wszyscy uczniowie naszej szkoły tego dnia byli zadowoleni, ponieważ mieli tylko jedną godzinę lekcyjną. Na korytarzach panowała atmosfera świąteczna. Przechodząc obok klas edukacji wczesnoszkolnej, dało się słyszeć piękne wykonania kolęd małych krasnali :)

O godzinie 8.00 odbyły się jasełka dla klas gimnazjalnych i uczniów klas szóstych. Gdy już wszyscy dotarli do świetlicy, przywitał ich chór, śpiewając kilka pastorałek. Następnie na scenę weszli aktorzy z klas czwartych, którzy świetnie przedstawili nam przyjście Zbawiciela na świat. W scenariusz były wtrącone scenki z bohaterami znanych bajek, między innymi byli to: Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Smerfetka, Czerwony Kapturek i inni. Każdy przybliżył sobie narodziny Pana Jezusa. Po zakończeniu spektaklu widzowie pożegnali wykonawców gromkimi brawami.

Chór znów zawitał na scenie. Z powodu braku czasu, repertuar został skrócony o kilka piosenek. (Tak, niestety dla uczniów gimnazjum nie było piosenki "Przekażmy sobie znak pokoju" na której były sztuczne ognie :) )

Gdy chór podziękował, pani dyrektor zabrała głos i powiedziała, jak ważne są Święta Bożego Narodzenia i czego nam życzy właśnie z tej okazji. Podziękowała również za przygotowanie jasełek. Gdy p. Dorota Brudło zakończyła swą mowę, przywitała nas przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która również życzyła dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim innym pracownikom szkoły Wesołych Świąt od uczniów :)

Na sam koniec zostały rozdane nagrody, za witraż Bożonarodzeniowy oraz kartkę świąteczną.

Po zakończeniu jasełek dla uczniów szkoły podstawowej, wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas, gdzie odbyły się Wigilie klasowe. Około godziny 11.40 udaliśmy się na autobus szkolny, na boisku wszyscy składali sobie życzenia udanych świąt oraz sylwestra :)

Podsumowując ten dzień- minął nam wszystkim bardzo szybko i przyjemnie, każdy z nas cieszył się, że wróci do szkoły dopiero w Nowym 2012 Roku!

Pragnę w imieniu wszystkich uczniów podziękować pani om Magdalenie Sołtysiak, Magdalenie Budzie oraz pani Dorocie Dziubek za zorganizowanie jasełek oraz paniom Marii Stefan i Magdalenie Krzemień za przygotowanie chóru szkolnego.

Klaudia Piątek

Zmieniony ( 02.01.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »