Start arrow Wiadomości arrow Szlakiem Bartka z Piekła
Szlakiem Bartka z Piekła PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
26.11.2011.

Dnia 11 listopada (Święto Niepodległości) chętni i wolontariusze z naszej szkoły wraz z panią Dorotą Dziubek wybrali się na wycieczkę do Boszkowa na "Pieszy Rajd Niepodległościowy śladami Bartka z Piekła". Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 10.

W tym dniu razem z innymi grupami młodzieży i dorosłych spotkaliśmy się w tym miejscu, aby przypomnieć postać Bartka - a właściwie Jana Kowalewicza oraz jego dobre czyny. Szliśmy ponad 7 kilometrów! Odwiedziliśmy również kopiec, który usypał Jan Kowalewicz, na cześć W. T. Wilsona, który przyczynił się do odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Wzmocniliśmy go, zbierając kamienie, podpisując się na nich, po czym zostawiliśmy je na samym szczycie kopca, który Jan Kowalewicz usypywał przez prawie 20 lat! Gdy już zeszliśmy, wszyscy mogli zjeść tradycyjnego rogala oraz wypić gorącą herbatę lub kawę. Po poczęstunku poszliśmy w stronę miejscowości - Dominice. Po drodze wszystkim bardzo miło się rozmawiało. :-) Kiedy już dotarliśmy na miejsce odbył się konkurs z nagrodami, który zawierał pytania o Bartku z Piekła. Można było również zjeść gorącą zupę. Około godziny 16 nasze spotkanie dobiegło końca. Bardzo zadowoleni wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy do domu.

Fotografia Bartka z Piekła na e-boszkowo.pl

Paulina Studzińska kl. VI a

Zmieniony ( 26.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »