Start arrow Turystyka arrow Wycieczka: Polska - Czechy
Wycieczka: Polska - Czechy PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
20.06.2008.

16, 17 czerwca 2008 roku klasy I a i I b wybrały się na wycieczkę do Kotliny Jeleniogórskiej, Skalnego Miasta i Zoo Safarii w Czechach. A było to tak...

Dzień I: Wczesna pobudka, wsiadamy do autobusu i ruszamy zdobywać góry. Długa podróż bardzo nas zmęczyła, ale mieliśmy siłę, by niestety zdobyć Śnieżkę. Z powodu złej pogody nie mogliśmy na nią wejść. Dlatego pani Krystyna miała plan ''B''. Pokazała nam uroki pięknego Parku Miniatur i Sztolnię Uranu w Kowarach oraz Kościół Wang. Potem pieszo udaliśmy się do pensjonatu ''Danuta'', gdzie po szybkim zakwaterowaniu mogliśmy odpocząć. Zeszliśmy do stołówki, aby zjeść obiadokolację. Była pyszna. Po posiłku udaliśmy się do naszych pokoi. Wieczorem pani Krysia zamówiła nam przepyszną pizzę. O godzinie 20:30 większość uczestników wycieczki zeszła do sali, w której był telewizor i oglądaliśmy mecz (w I połowie było 0:0 dla nas ). Po meczu były dyskusje na jego temat. Pó?nym wieczorem poszliśmy umyć się, ubraliśmy piżamy, no i ... spać.


Foto:Dzień II: Wstaliśmy dosyć wcześnie. Spakowaliśmy torby do autobusu i poszliśmy na śniadanie. Pó?niej wsiedliśmy do naszej ''limuzyny'' i wyruszyliśmy w długą trasę, w kierunku Czech. Przed przejazdem przez granicę zatrzymaliśmy się na krótki przystanek, aby wymienić nasze pieniądze na korony czeskie. Pó?niej w drodze mieliśmy krótką naukę języka czeskiego. Byliśmy w Skalnym Mieście i Zoo Safarii; gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć najróżniejsze zwierzęta. Oczywiście dostaliśmy czas wolny, aby kupić pamiątki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donalds'a w Legnicy. A potem długa i fajna podróż, lecz niestety z  z powrotem do domu. Wszystkim się nam podobała ta wycieczka. Teraz cały rok z niecierpliwością będziemy oczekiwać następnego, tak wspaniałego wyjazdu.

Natalia Bartyzel (klasa Ib)
Zmieniony ( 24.06.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »