Start arrow Wiadomości arrow Występ w kościele w Siedlcu
Występ w kościele w Siedlcu PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
31.01.2023.

W niedzielę, 22.01.2023 roku, po mszy świętej o godz 11.30 w kościele pw. Michała Archanioła w Siedlcu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali jasełka. Mszy towarzyszyły także piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Przedstawienie przygotowały panie Magdalena Buda i Judyta Baer, a chór szkolny wystąpił pod opieką pań Magdaleny Krzemień i Marii Stefan.

Jasełka rozpoczęły się od przywitania gości. Następnie została pokazana symboliczna scena ze sklepikiem, w którym sprzedawane są ziarna. Potem na scenę weszły baranki, a po nich Józef i Maryja. W dalszej kolejności wielu przybyszów złożyło małemu Jezusowi dary. Byli to ludzie różnych zawodów, dzieci z dalekich zakątków świata, pasterze i trzej królowie. Aktorzy zaprezentowali się w pięknych kostiumach. Co kolejną scenę chór śpiewał jedną piosenkę.


Wszyscy występujący wykazali się niezwykłymi umiejętnościami i zaangażowaniem. Przedstawienie bardzo spodobało się widowni, która liczyła wiele osób. Doceniona została przyjemna oprawa muzyczna, ciekawy scenariusz i gra aktorów. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Michalina Stasiak

Zmieniony ( 31.01.2023. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »