Start arrow Wiadomości arrow Wizyta ks. Biskupa w naszej szkole
Wizyta ks. Biskupa w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
04.11.2022.

W poniedziałek, trzeciego października 2022 r. naszą szkołę odwiedził ks. Biskup Zdzisław Fortuniak w towarzystwie gospodarza parafii, ks. Dariusza Walkowiaka.

Na początku pani katechetka, Małgorzata Krzymińska, zagrała na gitarze, a dzieci z klas najmłodszych zaśpiewały wesołą religijną piosenkę. Potem oficjalnie przywitał ks. Biskupa nowy dyrektor szkoły, pan Marek Furman, a dzieci z klas trzecich wręczyły wyjątkowemu gościowi kwiaty. Jego Ekscelencja przemówił do uczniów, powtarzał, jak ważna jest systematyczna nauka i że szkoła daje fundamenty pod dorosłe życie. Klasa VI c miała przyjemność jako jedyna w szkole spotkać się z ks. Biskupem podczas religii. Lekcja była ciekawa i sympatyczna. Ksiądz Zdzisław Fortuniak mówił, jak ważne są wiara i wzajemny szacunek.

Na koniec ks. Biskup podziękował dyrekcji oraz wszystkim nauczycielom za trud przekazywania wiedzy. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.

Michał Szukalski, kl. VI c

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »