Start arrow Wiadomości arrow Geniallne Miejsca
Geniallne Miejsca PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
04.10.2022.

W dniu 10.09.2022 roku, znany już wszystkim geniallny zespół, w składzie: Piotr Lemański, Zofia Ceglarek, Agnieszka Masiorek, Hanna Kotlarska oraz opiekunowie: Urszula Rau i Joanna Lemańska , który w minionym roku szkolnym przygotował escape game o Parowozowni Wolsztyn, uczestniczył w gali rozdania nagród ogólnopolskiego konkursu informatycznego "Geniallne Miejsca", w którym zajął 3miejsce!!! Uroczystość odbyła się w kampusie Google w Warszawie. Konkurs Geniallne Miejsca polegał na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu (pokoju zagadek) w aplikacji Genially, na temat miejscowości, okolicy, gdzie znajduje się placówka zgłaszająca uczniów. Jego celem było rozwijanie zainteresowania historią małych ojczyzn, nauka algorytmów i umiejętności cyfrowej prezentacji pracy. Nagrody i dyplomy najlepszym zespołom wręczył Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego Wiesław Paluszyński. Podarunki zostały ufundowane przez sponsorów obu konkursów: firmę Samsung, Ei System, GDATA, genial.ly, House of Angular. Jedną z głównych nagród była min. wizyta w Centrum Nauki Kopernik, warsztaty z długopisami 3D, roczna licencja programu antywirusowego, i ładowarka bezprzewodowa.

Zespół konkursowy spędził w stolicy dwa dni pełne wrażeń i wrócił do domu z niezapomnianym bagażem przeżyć i emocji.

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »