Start arrow Wiadomości arrow Działania Samorządu Uczniowskiego
Działania Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
22.10.2021.

W nowym roku szkolnym „wznowił z przytupem” swoją działalność Samorząd Uczniowski. Zeszłoroczna nauka zdalna bardzo ograniczyła naszą pracę i mieliśmy dużo niezrealizowanych pomysłów. Chcemy to nadrobić !!! A więc….

 • 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji Samorząd ogłosił akcję „W Międzynarodowym Dniu Kropki ubierz się w kropki” .W tym dniu wzorowo zaprezentowała się klasa 4b, której wszyscy uczniowie byli ubrani w kropki. W nagrodę klasa otrzymała kupon na wybrany dzień bez pytania.
 • 19 września opiekunowie samorządu wraz z uczennicami z klasy 8a udzielały się jako wolontariuszki w Biegu Charytatywnym -Pozytywnie Zabiegani dla Mai -dziewczynki ze Zbąszynia chorej na SMA. Podczas tej akcji zrodził się pomysł aby Samorząd koordynował w naszej szkole akcję „Rzeka Grosza dla Mai”.W każdej z klas ustawiono plastikowe pojemniki do których wrzucane są monety. Akcja trwa do 31.01.2021r.
 • 28 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Skład nowego Samorządu wygląda następująco:
  • Przewodniczący: Mateusz Kaczmarek kl.8b
  • Zastępca przewodniczącego: Martyna Śmiałek kl.8c
  • Członkowie: Zuzanna Stachowiak kl.5c, Hanna Kotlarska kl.7a, Mikołaj Śmiałek kl. 8e, Damian Rurkowski kl.8e,
  • Filip Babiński kl.4a.
 • 1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki, z tej okazji w murach naszej szkoły rozbrzmiewała Belgijka,a młodzież miała okazję trochę potańczyć.
 • 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele w tym dniu otrzymali wraz z życzeniami słodkie upominki. Również z tej okazji -już w nowym składzie przygotowaliśmy wystawę: „Twój nauczyciel też był kiedyś uczniem”.Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy próbowali na starych fotografiach odnaleźć swoich nauczycieli. Można było też zobaczyć stare zeszyty, podręczniki czy pamiętniki.
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »