Start arrow Wiadomości arrow XXV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce już za nami
XXV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce już za nami PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
22.06.2021.

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, tradycji, gwary i kultury regionalnej a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych.

W środę, 10 marca 2021 r. W naszej szkole został przeprowadzony etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, ze względu na pandemię w formie zdalnej.

Dokładnie o godz. 13.00 sześcioro uczniów naszej szkoły:

  1. Łukasz Drzewiecki – klasa III b
  2. Lena Przybylska – klasa III b
  3. Julia Piątyszek – klasa III b
  4. Anna Brudło – klasa IV b
  5. Hanna Kotlarska – klasa VI a
  6. Michalina Stasiak – klasa VI a

przystąpiło do napisania testu, w którym musiało wykazać się rozległą wiedzą na temat Wielkopolski, jej historii i tradycji, znajomością legend, zabytków, obrzędów charakterystycznych wyrażeń z gwary wielkopolskiej. Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, uczestnik musiał uzyskać minimum 85% możliwych do zdobycia punktów.,

Do etapu rejonowego, który odbył się 14 kwietnia 2012 r., zakwalifikowali się Łukasz Drzewiecki, Lena Przybylska i Hanna Kotlarska. Do stopnia wojewódzkiego kwalifikują się uczestnicy, którzy uzyskają minimum 90 % wymaganej liczby punktów. Dwoje uczniów osiągnęło wymagany wynik. 2 czerwca 2021 r. odbył się etap wojewódzki, Łukasz Drzewiecki i Hanna Kotlarska zostali laureatami XXV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »