Start arrow Wiadomości arrow Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej
Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
04.03.2021.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zofia Ceglarek z klasy VI A zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wielkopolskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Konkurs organizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – Departament Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu – Biuro Projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020”. Skierowany był do uczniów wielkopolskich szkół podstawowych, a zrealizowany został w trzech kategoriach.

Na konkurs wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Miał on na celu wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia, popularyzację wielkopolskich pieśni i piosenek patriotycznych oraz promocje młodych talentów. Każdy wykonawca mógł przesłać wykonanie jednego utworu w formie materiału video. Z naszej szkoły swoje wykonania piosenek patriotycznych wysłali:

  • Mikołaj Żydzik (klasa IVB) – „Gdy szedłem raz od Warty”
  • Zofia Ceglarek (klasa VIA) – „Sen o Poznaniu”
  • Filip Żydzik (klasa VIIIA) – „Marsylianka Wielkopolska”

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Kapituła Konkursu przyznała nagrody i wyróżnienia, a wśród laureatów znalazła się Zosia. Gratulujemy Zosi tak dużego sukcesu! Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za wkład pracy w przygotowanie występu oraz zaangażowanie w propagowanie patriotyzmu poprzez aktywność artystyczną.

Maria Stefan, Magdalena Krzemień

 
Zmieniony ( 04.03.2021. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »