Start arrow Wiadomości arrow Zimowe szaleństwo!
Zimowe szaleństwo! PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
13.02.2020.

Coroczny wyjazd młodzieży ze szkół w Siedlcu, Chobienicach, Tuchorzy i Kopanicy na zimowisko do Przesieki stał się już tradycją. Pozytywnie nastawiona grupa składała się z pań: Krystyny Zwirn, Beaty Janczewskiej, Magdaleny Zwirn i Natalii Lupy, trzech wolontariuszy: Jakuba Sienkiewicza, Jana Jankowiaka, Oskara Kruszyńskiego oraz gromady ich podopiecznych uśmiechniętych od ucha do ucha.

Każdy z podróżujących wesołym autobusem spragniony był widoku prawdziwej zimy. Przesieka jak zwykle nie zawiodła, bo podczas naszego pobytu śnieg dał o sobie znać, a w powietrzu unosił się klimat rozpoczynających się ferii.

Czas na zimowisku umyka bardzo szybko, należy więc wykorzystać go maksymalnie. Priorytetem wśród różnych form aktywnego wypoczynku była nauka jazdy na nartach oraz na desce snowboardowej. Trzeba przyznać, że młodzież w siedleckiej gminie mamy naprawdę zdolną! Obozowicze z każdym dniem zdobywali nowe umiejętności! Z czystym sumieniem można stwierdzić, że stok "Karpatka" w Karpaczu należał do nich! Grupy doświadczonych narciarzy, "świeżaków narciarskich" i snowboardzistów pokazały, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych! Instruktorzy byli bardzo zadowoleni z naszych obozowiczów. „Złota młodzież” – mówiono. Nikt nie narzekał i wszyscy wzajemnie sobie pomagali. Pięknie się na to patrzyło! Podczas wyjazdu do Jeleniej Góry na lodowisko okazało się, że mamy również nieodkryte talenty! Nasza młodzież po prostu królowała wśród sportów zimowych!

Oczywiście na zimowisku nie mogło zabraknąć gier terenowych, konkursu na budowle śnieżne oraz zabaw integracyjnych. Jak się okazało, genialnym pomysłem było zorganizowanie wieczoru, gdzie nasz pasjonat układania kostek Rubika- Janek szkolił młodszych. Emocji było naprawdę sporo! Zacięta rywalizacja pokazała ambicję naszych Szkrabów :)

Zimowisko bez wycieczki krajoznawczej jest zimowiskiem straconym, a tak nie mogło się stać, więc obozowicze wybrali się zobaczyć Wodospad Szklarki.. Wszyscy byli pod wrażeniem górskich widoków i cudów czynionych przez zimę.

Nasza młodzież jest bardzo kreatywna i uzdolniona artystycznie. Te talenty ujawniły się podczas festiwalu kabaretowego. Nikt nie spodziewał się, że uczestnicy zimowiska zaprezentują tak wspaniałe i wyjątkowe przedstawienia. Niektórym aż odebrało mowę z wrażenia!

W drodze powrotnej młodzież zwiedziła Muzeum Wygasłych Wulkanów w Dobkowie, gdzie poznali ciekawostki dotyczące Sudetów, a także odczuli na własnej skórze trzęsienie Ziemi, co jak się okazało było niesamowitym przeżyciem.

Wreszcie wszyscy cali, zdrowi, zadowoleni i szczęśliwi wpadli w ramiona stęsknionych rodziców:) Zimowisko znowu okazało się udane! Obozowicze już z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd!

LuPka

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »