Start arrow Wiadomości arrow GLORIA IN EXCELSIS DEO
GLORIA IN EXCELSIS DEO PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
23.01.2020.

Dnia 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Tuchorzy odbył się coroczny Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, kultywujący zwyczaj śpiewania kolęd. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania muzyką oraz docenienie dzieci i młodzieży uzdolnionych muzycznie. Festiwal odbył się w następujących kategoriach:

  • kategoria I - klasy I - III
  • kategoria II - klasy IV - VI
  • kategoria III - klasy VII - VIII

Na tegorocznym konkursie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Swój talent wokalny zaprezentowali: Mikołaj Żydzik (kl. IIIB), Kamil Kierecki (kl. IIIB), Agata Przybyła (kl. VB), Zofia Ceglarek (kl. VA), Dominik Kierecki (kl. VIIA) oraz Filip Żydzik (kl. VIIA).

Poziom był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy świetnie przygotowani. Komisja konkursowa podczas oceny brała pod uwagę nie tylko dobór repertuaru, ze specjalnym uwzględnieniem poszukiwań repertuarowych czy interpretację utworów, muzykalność i warunki głosowe, ale i wartość artystyczną opracowania muzycznego. W efekcie obrad Jury, nasi wokaliści zajęli następujące miejsca:

  • Mikołaj Żydzik - I miejsce w kategorii I. Zaśpiewał pastorałkę "Pocztówka do Św. Mikołaja".
  • Kamil Kierecki - II miejsce w kategorii I. Zaprezentował "Pastorałkę od serca".
  • Zofia Ceglarek - III miejsce w kategorii II. Zosia zaśpiewała kolędę "To dla nas przyszedłeś na świat".
  • Filip Żydzik - I miejsce w kategorii III. Filip zachwycił Jury "Kolędą dla nieobecnych".
  • Dominik Kierecki - II miejsce w kategorii III. Zaśpiewał kolędę "Maro, czy już wiesz?"

Wyjątkowy i magiczny czas Bożego Narodzenia stał się dla Szkoły Podstawowej w Tuchorzy inspiracją do stworzenia równie magicznego konkursu, podczas którego prezentowane były najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Taki festiwal to inicjatywa łącząca w sobie tradycyjny zwyczaj kolędowania z pięknymi aranżacjami pieśni. Muzyka wprawiła uczestników oraz widownię w cudowny nastrój, elektryzującą atmosferę świąt, której towarzyszyły dźwięki kolęd oraz niepowtarzalna atmosfera. Najpiękniejsze w śpiewaniu kolęd przez dzieci i młodzież jest to, że śpiewają prosto z serca. I tak właśnie zaśpiewali nasi uczniowie. Gratulujemy!

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »