Start arrow Wiadomości arrow Występ uczniów podczas orszaku Trzech Króli
Występ uczniów podczas orszaku Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.01.2020.

Tradycja Orszaku Trzech Króli znana jest w świecie - to uliczna parada organizowana w wielu wsiach i miastach nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Podczas Orszaku Trzej Królowie idą barwnym i hucznym korowodem ulicami wielu miejscowości, a z roku na rok ta inicjatywa zyskuje coraz więcej zwolenników.

W tym roku w Siedlcu po raz pierwszy byliśmy uczestnikami takiej uroczystości. Po Mszy Św. w Kościele Parafialnym odbyło się wspólne kolędowanie na ulicach Siedlca.

Dzień był pochmurny i lekko mroźny, a mimo to zgromadził dużą ilość uczestników, nie tylko naszych parafian. Kiedy Orszak Trzech Króli dotarł do Alei Pszczół w Siedlcu, Trzej Królowie częstowali cukierkami. W tym czasie uczniowie z chóru szkolnego zaśpiewali na przygotowanej scenie kilka kolęd i pastorałek. W ten sposób zachęcili uczestników do wspólnego kolędowania.

Po uroczystości wszyscy uczestnicy Orszaku zostali zaproszeni na gorący poczęstunek. Orszak Trzech Króli jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów. Tworzą go rodziny, uczniowie, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze oraz osoby duchowne. Tego typu wydarzenia pozwalają wzmocnić tradycję oraz spajać lokalne społeczności.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »