Start arrow Wiadomości arrow Uroczysty Poranek
Uroczysty Poranek PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
03.01.2020.

W naszej szkole zaczęliśmy świętować już w piątek, 20.12.2019 roku. Tego dnia zaebraliśmy się w stołówce szkolnej na tradycyjnym Poranku. Mieliśmy okazję obejrzeć trzy scenki związane z Bożym Narodzeniem. Pierwsza z nich nawiązywała do "Małego Księcia" A. de Saint Exupery`ego, druga dotyczyła przygotowań do świąt, jakie mają miejsce w naszych domach. Ostatnia, która chyba najbardziej do nas przemawiała, odnosiła się do bohatera "Opowieści wigilijnej" Ch. Dickensa. Główna postać przeszła niezwykłą przemianę i zrozumiała, jak ważne są święta i że nikt nie powinien ich spędzać samotnie.

Te krótkie formy teatralne wprowadziły nas w cudowny nastrój. Chyba każdy z nas poczuł, że nadchodzą święta, kiedy usłyszeliśmy przepiękne kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego. A na koniec zaplanowano miłą niespodzianę, ponieważ uczniowie klasy VI e zaśpiewali kolędę "Dzisiaj w Betlejem", zapraszając tym samym wszystkich do wspólnego kolędowania.

Recytatorów przygotowały panie: I. Mikołajewicz, M. Sołtysiak oraz W. Śmiałek – Stasiak, natomiast chór zaśpiewał pod przewodnictwem pań: M. Stefan i M. Krzemień. Dekoracje zaś przygotowały panie: J. Lemańska i P. Wysocka. Po zakończeniu częsci artystycznej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal na klasowe wigilie.

WS

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »