Start arrow Wiadomości arrow Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
16.11.2019.

Dnia 31 października 2019r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej SP im. Powstańców Wielkopolskich w Siedlcu. Na uroczystość zostali zaproszeni: dyrektor szkoły p. Dorota Brudło, rodzice uczniów klas I, uczniowie klas II i III z wychowawcami.

Zanim pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów klas I, przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Ubrani na galowo, w kolorowych biretach i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych i recytatorskich. Spotkało się to z aprobatą na widowni, czego dowodem były gromkie brawa. Po części artystycznej, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na Ucznia Klasy Pierwszej" - mówiła kładąc symboliczny ołówek na ramieniu każdego pierwszoklasisty. Wychowawcy wręczyli swoim wychowankom dyplomy, a uczniowie z klas drugich obdarowali ich upominkami. Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor, która pochwaliła pierwszoklasistów za piękny występ i razem ze społecznością szkolną postanowiła oficjalnie przyjąć ich do naszego grona.Zmieniony ( 16.11.2019. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »