Start arrow Wiadomości arrow "To na pewno coś kulturowego, prawda?" - warsztaty w Niemczech
"To na pewno coś kulturowego, prawda?" - warsztaty w Niemczech PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
16.11.2019.

W dniach 4-8.11.2019 uczniowie naszej szkoły ponownie mogli wziąć udział w polsko-niemieckich warsztatach w niemieckim Zamku Trebnitz. Po raz kolejny mogliśmy spotkać naszych niemieckich przyjaciół ze szkoły w Dolgelin. Młodzież uczestniczyła w projekcie zatytułowanym „To na pewno coś kulturowego, prawda?” („Das ist bestimmt was Kulturelles, oder?”).

Uczestnicy projektu mogli wziąć udział w trzech warsztatach: teatralnym, muzealnym oraz tanecznym. Były one prowadzone przez profesjonalne trenerki. W środę odbyliśmy bardzo ciekawą wycieczkę do Berlina. Głównym celem była wizyta w Muzeum Kultur Europejskich. Berlin zafascynował wszystkich, a niektórzy pierwszy raz mogli przejechać się metrem i zobaczyć z bliska to ciekawe miasto. Był też czas na drobne zakupy i zwiedzanie.

W czwartek podzieliliśmy się efektami naszej pracy z zaproszonymi gośćmi. Wszyscy otrzymali duże brawa! W czasie wolnym dzieci bardzo łatwo się integrowały, łamały bariery językowe i wspólnie się bawiły.

Uczestnicy oraz opiekunowie p. Urszula Rau i p. Maciej Kotliński wrócili bardzo zadowoleni. Kolejny wspólny projekt zaplanowany jest na 2020 rok.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »