Start arrow Wiadomości arrow Warsztaty kulinarne
Warsztaty kulinarne PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
12.11.2019.

W dniu 5 listopada uczniowie klas IIB oraz IIIB wraz z wychowawczyniami udali się do pizzerii Mafia w Wolsztynie. Pizza w różnych smakach, herbata pełna owoców i przypraw, garsć wiedzy dla dzieci oraz świetna zabawa - tak w skrócie możemy podsumować warsztaty dla dzieci.

Zgodnie z założeniem, pizzę przygotowywały dzieci. Bardzo podobało im się ugniatanie ciasta, smarowanie pizzy pastą pomidorową oraz strojenie jej salami, szynką kukurydzą, papryką, serem i innymi dodatkami. Dzieci ominął niestety etap przygotowywania ciasta, ale dużo frajdy miały w dobieraniu składników i chętnie konsumowały efekt swojej pracy.

Dwie godziny minęły smakowicie i twórczo. Pracownicy pizzerii bardzo serdecznie zaopiekowali się dziećmi. Przekazali wiele cennych informacji przydatnych do przygotowania pizzy. Czuwali nad stroną gastronomiczną i przygotowywali przepyszne herbatki. Na zakończenie warsztatów uczniowie bardzo serdecznie podziękowali za gościnę i bardzo ciekawe zajęcia. Wręczyli pracownikom pizzeri podziękowania, twierdząc, że nic tak dobrze nie smakuje jak posiłek przygotowany samodzielnie. Każdy uczeń otrzymał certyfikat ukończenia warsztatów edukacyjnych "SUPER KUCHCIK MAFFII".

Maria Stefan, Lucyna Opaska

Zmieniony ( 12.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »