Start arrow Wiadomości arrow Szkola pamięta
Szkola pamięta PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.11.2019.

Listopad to szczególny czas, pamiętamy o zmarłych, odwiedzamy cmentarze, porządkujemy groby, zapalamy znicze. To czas największego polskiego święta - 11. listopada- Święto Odzyskania Niepodległości. Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, to wyraz szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej " Szkoła pamięta". W ramach tej akcji uporządkowaliśmy i odwiedziliśmy grób powstańca wielkopolskiego, Walentego Wojdorskiego, który jest pochowany na naszym parafialnym cmentarzu. Odwiedziliśmy groby zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole. Zapaliliśmy znicze na grobie pani Alicji Malcher, pana Antoniego Beygi oraz pana Mariana Śmiałka.Wykonaliśmy również gazetkę w szkole dotyczącą wymienionych osób.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do poznawania historii naszej małej Ojczyzny, do poznawania ludzi, którzy zapisali się na kartach tej historii. Warto pamiętać o osobach, które tak wiele dobrego uczyniły dla naszej małej Ojczyzny - Siedlca.

Zmieniony ( 11.11.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »