Start arrow Wiadomości arrow Wystawa malarstwa Jerzego Sikucińskiego "Portrety i pejzaże"
Wystawa malarstwa Jerzego Sikucińskiego "Portrety i pejzaże" PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
11.11.2019.

Dnia 22 października z klasą 7a SP Siedlec , odwiedziliśmy galerię malarstwa w miejscowym GOK-u. Przedmiotem wystawy było malarstwo Jerzego Sikucińskiego - regionalnego artysty, pt. „Portrety i pejzaże”.

"Jerzy Sikuciński – mieszkaniec Zbąszynia, absolwent WSP Zielona Góra, z zawodu nauczyciel historii, absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu - stroiciel fortepianów i pianin, pasjonat turystyki i muzyki. Maluje głównie portrety, pejzaże, architekturę." Zamierzeniem artysty nie jest tu realistyczne odwzorowanie konkretnych miejsc,osób czy przedmiotów , lecz podkreślenie potęgi natury, jej niekończącego się bogactwa kolorów i nastrojów.

Uczniowie po obejrzeniu prac, dokonali dogłębnej analizy i wybrali najciekawsze według nich dzieło. Następnym zadaniem było dokonanie pisemnej analizy dzieła sztuki. Celem udziału w wystawie jest udział w poznawaniu sztuki regionalnej oraz jej artystów. Spotkania z artystami i ich twórczością są naszym stałym cyklem lekcyjnym.

Anna Kamczycka

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »