Start arrow Wiadomości arrow Wycieczka do Gostynia
Wycieczka do Gostynia PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
09.09.2019.

Dnia 27 sierpnia 2019 r. odbyła się wycieczka do Gostynia i do Cichowa. Brały w niej udział dzieci, które często chodziły na roraty. Na wycieczkę pojechali też ksiądz proboszcz Dariusz Walkowiak, pani katechetka Magdalena Buda i kilka mam młodszych uczestników.

Zbiórka była o 7.30 przy boisku szkolnym. Kiedy wszyscy się zjawili, wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę. Po około dwóch godzinach byliśmy w Gostyniu. Oczywiście nie obyło się bez przerwy.

Na miejscu najpierw uczestniczyliśmy we mszy św. w sanktuarium Matki Boskiej Świętogórskiej Róży Duchownej. Odprawiał ją nasz proboszcz. Następnie byliśmy oprowadzani po sanktuarium przez księdza filipina. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o obrazie i drugiej co do wielkości kopule w Polsce. Poznaliśmy legendę o murzynku i zobaczyliśmy piękne ołtarze. Potem weszliśmy do podziemi bazyliki, gdzie mogliśmy zobaczyć groby pochowanych tam księży. Po zwiedzaniu udaliśmy się do sklepiku, by zakupić pamiątki.

Gdy kupiliśmy już, co chcieliśmy, pojechaliśmy na drugą część wycieczki do Cichowa. Tu wiele czasu spędziliśmy przy restauracji „Chata Wodnika”. Pływaliśmy łodzią po jeziorze. Po rejsie dostaliśmy kiełbasę z grilla i coś do picia. Kiedy wszyscy się najedli, poszliśmy do innej części Cichowa, w której przejechaliśmy się miniaturką pociągu. Niestety nie zwiedziliśmy słynnego „Soplicowa”, gdzie nagrywano „Pana Tadeusza”, ale i tak wycieczka było bardzo udana. Do Siedlca wróciliśmy około 17.00.

Zosia Kotlarska
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »