Start arrow Wiadomości arrow W Rokitnie i Międzyrzeczu
W Rokitnie i Międzyrzeczu PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.06.2019.

W czwartek 13 czerwca 2019 r. uczniowie klas VII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w wyjeździe do Rokitna i Międzyrzecza. Była to nagroda za zaangażowanie w rozprowadzanie kremówek papieskich i bukietów w niedzielę palmowa w parafii wszyscy Siedlcu. Najpierw wszyscy udali się do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Po przejściu przez Ostrą Bramę znaleźliśmy się na dziedzińcu sanktuarium, skąd udaliśmy się do muzeum, a potem zwiedziliśmy piękne ogrody. Następnie udaliśmy się do bazyliki, gdzie po odsłonięciu Cudownego Obrazu została odprawiona msza św. koncelebrowana, także przez ks. Dariusza Walkowiaka.

Kolejnym punktem dnia był Międzyrzecki Rejon Umocniony, czyli system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934–1944 dla ochrony wschodniej granicy Rzeszy, zlokalizowany w województwie lubuskim, nieopodal Międzyrzecza. Najpierw obejrzeliśmy na powierzchni sprzęt wojskowy i naziemne elementy fortyfikacji. Potem na półtorej godziny zeszliśmy do podziemi, gdzie znajdują się tunele komunikacyjne i drezyna, którą wszyscy się przejechali. Jeszcze większa atrakcja czekała na nas po wyjściu z bunkrów, a był to przejazd samochodem wojskowym. Opiekę nad uczniami sprawowali: Magdalena Buda, Anna Hauser Strażyńska, Iwona Mikołajewicz i ks. Dariusz Walkowiak.

Zmieniony ( 24.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »