Start arrow Wiadomości arrow Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.06.2019.

W dniach od 3 do 5 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka do Krakowa. Pierwszego dnia o wczesnej porze mieliśmy zbiórkę przed szkołą. Wyjechaliśmy o szóstej. Następnie czekała nas kilkugodzinna jazda autobusem z trzema postojami. O trzynastej byliśmy już w Energylandii w Zatorze. W parku znajdowały się liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, bary oraz sceny, na których prezentowane były krótkie widowiska. Największą i najnowszą kolejką górską był Hyperion, który wzbudzał w nas najwięcej adrenaliny. W Energylandii byliśmy do godziny osiemnastej. Dojechaliśmy do Krakowa i zakwaterowaliśmy się w hotelu "Bona".

Następnego dnia po śniadaniu zwiedzaliśmy wiele zabytków w Krakowie. Widzieliśmy na przykład rzeźbę smoka wawelskiego, która zionęła ogniem. Odwiedziliśmy również Wawel oraz Sukiennice. Oglądaliśmy dzwon, znajdujący się w Kościele Mariackim i słyszeliśmy jak bije. Drugą atrakcją tego dnia było zwiedzanie Kopalni Soli ,,Wieliczka’’. Trasa turystyczna w wielickiej kopalni obejmowała około 800 schodów, po których szliśmy.

W trzecim dniu po spakowaniu się do autobusu, pojechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego, którego całego niestety nie zwiedziliśmy przez brak czasu. W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy Maczugę Herkulesa, o której usłyszeliśmy ciekawą legendę. Zrobiliśmy też zdjęcie na jej tle.

O dwudziestej pierwszej byliśmy już przed szkołą, gdzie czekali na nas rodzice.

Anna Kaczmarek

Zmieniony ( 24.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »