Start arrow Wiadomości arrow Konkursy przyrodnicze
Konkursy przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
24.06.2019.

XIX Konkurs Przyrodniczy w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do konkursu przyrodniczego organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie. Etap szkolny odbył się w marcu. Udział w nim brali uczniowie z klas IV – VI. Pięć osób z naszej szkoły przebrnęło przez eliminacje szkolne i mogli jechać do Wolsztyna na dalsze rozgrywki. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Weiss z klasy V a, Zofia Kotlarska, Maja Wojtkowiak i Roksana Wojtkowiak z klasy VI a oraz Piotr Paszkowski z klasy VI b. Do konkursu przygotowaliśmy się pod opieką pani Ludwiki Wita i Urszuli Rau.

31 maja 2019 r. pojechaliśmy do Liceum Ogólnokształcącego w Wolsztynie. Zostaliśmy uroczyście powitani, później zaprowadzili nas do sal, w których pisaliśmy testy. Po ich napisaniu zostaliśmy oprowadzeni po szkole i zwiedzaliśmy różne klasopracownie. Niezwykłym przeżyciem było dla nas branie na ręce prawdziwych patyczaków. Po zakończeniu zwiedzania zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Dziesięć uczniów z najlepszymi wynikami dostało się do półfinału. Z naszej szkoły do półfinału przeszła Zofia Kotlarska z VI a. Po czterech konkurencjach do finału przeszło pięć osób. Zwycięzcą XIX edycji konkursu został Mateusz z Kopanicy, a Zosia Kotlarska z naszej szkoły zajęła ostatecznie ósme miejsce. Wszyscy uczestnicy półfinału i finału otrzymali atrakcyjne nagrody. Dziękujemy naszym nauczycielkom przyrody za trud włożony w przygotowanie do konkursu i wspólnie spędzony czas.

Zofia Kotlarska VI a.

Gminny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy.

5 czerwca 2019 r w Dzień Ochrony Środowiska odbył się Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny w Tuchorzy. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Kotlarska i Roksana Wojtkowiak z klasy VI a. oraz Piotr Paszkowski z klasy VI b. Zadania konkursowe były dosyć trudne. Niestety nikomu z naszej szkoły nie udało się zająć czołowych miejsc. Pierwsze miejsce zajął uczeń ze szkoły w Kopanicy, a drugie i trzecie miejsce uczniowie z Tuchorzy. Każdy z uczestników otrzymał kilka pamiątkowych gadżetów i książkę ufundowaną przez Nadleśnictwo Wolsztyn. Do konkursu przygotowaliśmy się z panią Ludwiką Wita, której bardzo dziękujemy.

Zofia Kotlarska VI a.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »