Start arrow Ze sportu arrow Na sportowo, na wesoło!
Na sportowo, na wesoło! PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.06.2019.

Na sportowo, na wesoło!
Niedziela dzień lenia? Nie dla naszych uczniów!

Piękną, słoneczną niedzielę trzeba wykorzystać, tym bardziej, jeśli jest się sportowcem. Okazją do aktywnego spędzenia czasu stała się Letnia Wielkopolska Spartakiada LZS w Żerkowie. Rywalizacja przebiegała w rzadko spotykanych dziedzinach. Były to, np.: rzut przedmiotami do celu, rzut beretem, rzut do kosza, wędkowanie na sucho, strzał piłką do bramki, rzut piłką lekarską do przodu, podnoszenie odważnika i pokonywanie toru przeszkód. Należy jeszcze dodać, że każdy uczestnik spartakiady rywalizował w dwóch przez siebie wybranych konkurencjach.

Ekipa pod przywództwem pani Krystyny Zwirn potraktowała wyzwanie poważnie i w pełnej gotowości stanęła do walki. Kopali, rzucali lub strzelali: Maja Żok, Daria Michalska, Inez Tomiak, Marika Krauze, Nadia Łakoma, Zuzia Materna, Sebastian Kaczmarek, Maciej Lehmann oraz Mateusz Kujawa.

Największą gwiazdą zespołu okazał się Sebastian Kaczmarek, który na torze przeszkód zostawił daleko w tyle dużo starszych od siebie rywali i zdobył w tej konkurencji złoty medal.

Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego zdobyła inna drużyna, za to nasza pani trener w podziękowaniu za fantastyczną postawę na zakończenie zawodów zadbała, by wszyscy mogli się ochłodzić i zjeść lody.

LuPka

 
następny artykuł »