Start arrow Wiadomości arrow Karta rowerowa
Karta rowerowa PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.06.2019.

Jak co roku ,w naszej szkole, na przełomie maja i czerwca odbywa się egzamin na Kartę Rowerową. Uczniowie przez cały rok szkolny uczyli się przepisów Ruchu Drogowego , a następnie swoje umiejętności doskonalili na placu manewrowym. Plac manewrowy w tym roku mieliśmy wyposażony w podstawowe elementy zestawu do ćwiczeń „Miasteczko Ruchu Drogowego”, który został ufundowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Dzięki temu zestawowi mogliśmy wypróbować jazdę na pochylni, jazdę w korytku, omijać pachołki slalomem i wreszcie zatrzymać się przednim kołem ,hamulcami ręcznymi przednimi przed mostkiem ustawionym z drewnianych klocków ,Wykonywaliśmy manewr skręcania i zmiany pasu ruchu.

Egzamin zdali wszyscy uczniowie, jednak z uwagi na wymóg ukończenia 10 lat, nie wszyscy uczniowie otrzymają karty rowerowe przed wakacjami.

AK
Zmieniony ( 14.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »