Start arrow Wiadomości arrow Powiatowy Konkurs Młodych Konkursów Literackich
Powiatowy Konkurs Młodych Konkursów Literackich PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.06.2019.
W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Młodych Talentów Literackich. Prace napisali uczniowie z różnych klas, jednak skupimy się tylko na opowiadaniach z klas szóstych. Napisały je dwie uczennice z 6 a. Były to Maja Wojtkowiak i Zofia Kotlarska.

Najpierw każda z nas napisała pracę na temat Strasznego Dworu. Chyba zabrakło nam weny, ponieważ opowiadania były niezbyt atrakcyjne, a ja (Zosia) w ogóle napisałam pracę nie na temat. Na szczęście nieudany początek nie zniechęcił nas do napisania drugiej pracy. Obie wymyśliłyśmy opowiadania na temat: Czy warto pomagać? Te prace okazały się szczęśliwsze. Pani zatwierdziła je i zostały wysłane na konkurs.

Po kilku tygodniach do szkoły przyszła informacja, że Zosia zajęła I miejsce. Dlatego 4 czerwca razem z mamą pojechałyśmy po odbiór nagrody do Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie. Był to już mój drugi sukces w tym konkursie. Jako nagrodę dostałam książkę, dyplom oraz wydruk z pracami wszystkich nagrodzonych uczestników. Nauczyciele też dostali podziękowanie. W imieniu swoim i Mai chciałabym podziękować pani Hannie Broniszewskiej, która zmobilizowała nas do napisania drugiej, lepszej pracy, dzięki czemu mogłam osiągnąć sukces.

Dziękujemy!!!

Zosia Kotlarska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »