Start arrow Wiadomości arrow XXIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce
XXIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
14.06.2019.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Była to już XXIII edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Rywalizacja zaczęła się etapem szkolnym. Z każdego poziomu do etapu powiatowego mogły przejść trzy osoby. Z klas czwartych były to: Aleksandra Pospiech, Michalina Stasiak i Hanna Kotlarska, z piątych: Greta Rzanna, Łukasz Weiss i Maria Kisielewicz, z kolei z klas szóstych do powiatu zakwalifikowały się: Maja Wojtkowiak, Roksana Wojtkowiak i Zofia Kotlarska. Wszyscy ci uczniowie dnia 5 marca 2019 roku pojechali do Wolsztyna, do Szkoły Podstawowej nr 1, by napisać test konkursowy. Aby dostać się do etapu rejonowego, trzeba było uzyskać minimum 85%. Udało się to trzem uczennicom z naszej szkoły: Mai Wojtkowiak, Roksanie Wojtkowiak i Zofii Kotlarskiej. Nie zależało to wyłącznie od szczęścia - każdy dostał kartki z zagadnieniami do konkursu, z których trzeba było się uczyć.

By dobrze przygotować się do etapu rejonowego, prawie codziennie przychodziłyśmy do pani Bartyzel na 7.00 rano. Zakres wiedzy obowiązkowej poszerzył się o kilka tematów. 25 kwietnia nasza pani-Marzena Bartyzel - wybrała się z nami do Osiecznej, w tamtejszej szkole odbył się etap rejonowy.

Po tygodniu na stronie internetowej Stowarzyszenia pojawiły się wyniki. Były niemal idealne! Do finałowego już etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie z trzech osób. Były to Zosia i Maja. Znowu czekały nas poranne ćwiczenia, by dobrze przygotować się do konkursu, a zagadnień nieco przybyło. Dnia 22 maja wraz z panią Bartyzel pojechałyśmy do Wolsztyna. Stamtąd do Poznania przewiozła nas…taksówka! Mimo stresu test wypadł dobrze, jednak nie było 100% pewności, że zostaniemy laureatkami. Wyniki miały ukazać się po tygodniu . Tym razem okazały się jeszcze lepsze! Zosia zajęła pierwsze miejsce, a Maja trzecie. Przed nami jeszcze wręczenie nagród. Mamy nadzieję, że będą ciekawe. Na koniec chciałabym podziękować w imieniu wszystkich uczestników konkursu z naszej szkoły pani Marzenie Bartyzel, która niestrudzenie pomagała nam w nauce i przygotowywała notatki. Dziękujemy!!!

Dnia 12.06.2019 roku w auli Uniwersytetu Poznańskiego w Poznaniu uczestniczyłyśmy w uroczystym zakończeniu konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Zofia Kotlarska i Maja Wojtkowiak - zostałyśmy laureatkami tegoż konkursu. Warto dodać ,że konkurencja była ogromna, początkowo startował w konkursie 2000 uczniów z całej Wielkopolski, laureatami zostało 109 osób. Nagrody były satysfakcjonujące, otrzymałyśmy głośniki bezprzewodowe. Uroczystość na długo zostanie w naszej pamięci. Warto poszerzać swoją wiedzę, a my uczennice klasy szóstej jesteśmy ambasadorkami naszej małej Ojczyzny – Wielkopolski. (grafika: pl.wikipedia.org)

Zmieniony ( 14.06.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »