Start arrow Wiadomości arrow Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
29.05.2019.

16 maja – w SP nr 3 w Wolsztynie przeprowadzono Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn reprezentujących szkoły powiatu wolsztyńskiego. Detale zadecydowały o ostatecznej klasyfikacji. Choć kolejny raz wygrali uczniowie z Obry, to drużyna SP1, która zajęła drugie miejsce straciła do nich zaledwie dwa punkty.

W pierwszym etapie sprawdzono wiedzę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań.

Konkurencje praktyczne składające się na drugi etap konkursu przeprowadzone zostały na terenie miasteczka ruchu drogowego przy SP nr 3 w Wolsztynie. Drużyny musiały bezbłędnie pokonać tor przeszkód złożony m.in. ze slalomu,  „tarki” i „żmijki”. Konkurencje jak zawsze nie należały do najłatwiejszych, co jest już tradycją konkursu. Sędziami podczas turnieju byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie wspomagani przez przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. Naszą drużynę reprezentowały w tym roku dwie grupy:

I grupa w kategorii: SZKOŁY PODSTAWOWE: zdobyła 5 miejsce na 7 grup w tej kategorii

Grupę tę reprezentowali :Aleksandra Pospiech IV A Mateusz Lehmann IV A Agata Przybyła IV B Mateusz Lange IV B II grupa w kategorii: SZKOŁY PONADPODSTAWOWE (kl. VII i VIII SP + III gimnazjum):

Z powodu nagłej choroby jednego z członków naszej ekipy, grupa wystąpiła w niepełnym składzie. Dostaliśmy pozwolenie na wystartowanie w turnieju, mimo niezgodnej ilości członków ekipy. Grupa ta w składzie: Aleksander Śmiałek VIII B i Filip Kolesiński III B gimnazjum zostali godnie uhonorowani za start w turnieju i obdarowani pamiątkowym zestawem podarunkowym.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały okolicznościowe dyplomy i drobne upominki. Laureaci, którzy zajęły premiowane miejsca nagrodzeni zostali pucharami, rowerami górskimi, wyposażeniem rowerowym oraz sprzętem turystycznym ufundowanym m.in. przez Starostę Powiatowego w Wolsztynie, Burmistrza Wolsztyna, Wójta Gminy Siedlec oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. 

Opiekun obu grup była Anna Kamczycka.

Tekst i foto: A. Kamczycka

Zmieniony ( 29.05.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »