Start arrow Wiadomości arrow Kółko przyrodnicze w naszej szkole
Kółko przyrodnicze w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
18.05.2019.

W tym roku szkolnym w naszej szkole działało kółko przyrodnicze. Uczęszczały do niego dzieci z klas czwartych, które interesują się otaczającym nas środowiskiem oraz lubią eksperymenty.

Na początku wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia. Przynosiliśmy w tym celu na zajęcia potrzebne rzczy np. miskę lub barwnik. Podczas pracy panowała miła atmosfera, ponieważ to, co robiliśmy sprawiało nam ogromną przyjemność i frajdę.

Potem zaczęliśmy pracę nad ogródkiem metorologicznym. Wykonywaliśmy tam z przedmiotów codziennego użytku przyrządy służące do badania pogody, takie jak: termometr, barometr i deszczomierz. Po ukończeniu pracy przygotowaliśmy wystwę, podpisaliśmy przyrządy i przynieśliśmy je na stołówkę, gdzie można oglądać wystawę – wytwory naszej całorocznej pracy. Ciekawa konstrukcja narzędzi bardzo przyciąga uwagę uczniów i zachęca ich do dokładniejszego obejrzenia.

Chcieliśmy bardzo podziękować pani Urszuli Rau za to, że potrafiła nas zainteresować zagadnieniami związanymi z przyrodą i cały czas nas mobilizowała do pracy.

Michalina Stasiak, klasa IVa

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »