Start arrow Wiadomości arrow 100 rocznica Powstania Wielkopolskiego
100 rocznica Powstania Wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisa: Admin   
22.02.2019.

We wtorek, 12 lutego, w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. Dzień ten był poświęcony Powstańcom Wielkopolskim, którzy są patronem naszej szkoły. Był to dla nas niezwykły dzień, gdyż w tym roku obchodziliśmy 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Po pierwszej lekcji wszyscy uczniowie przeszli na salę gimnastyczną. Do szkoły przyjechali miłośnicy historii wojskowości oraz Pani Dyrektor domu kultury i kilkoro jego pracowników. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu sztandarów, Pan przebrany za generała zadał kilka pytań dotyczących symboli powstańczych. Każdy mógł odpowiadać. Potem pokazał nam strój sanitariuszki i żołnierza z czasów Powstania. Mieliśmy też okazję zobaczyć prawdziwą broń i narzędzia lekarskie. Pod koniec spotkania pokazano nam prezentację o Powstaniu Wielkopolskim w naszej okolicy.

Ten dzień był bardzo ciekawy. Dowiedzieliśmy się nieco więcej o Powstańcach i ich bohaterskich czynach. Takie dni sprawiają, że jesteśmy jeszcze bardziej dumni z tego, że Powstańcy Wielkopolscy są patronem naszej szkoły.

Zmieniony ( 04.04.2019. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »