Start arrow Wiadomości arrow Dzień Wiosny 2019
Dzień Wiosny 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
04.04.2019.

W tym roku 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w powiązaniu z Dniem Języków Obcych. Tego dnia, niosąc Marzannę przeszliśmy ulicami Siedlca, a po powrocie, na boisku szkolnym spaliliśmy kukłę śpiewając piosenkę pt. „Wiosna”.

Następnie klasy I-III przeszły na stołówkę szkolną, gdzie obejrzały krótką prezentację na temat Wielkiej Brytanii. Później czekały na nich quizy przygotowane przez Panią R. Dudziak i N. Bartyzel. Ponadto dzieci śpiewały piosenki w wersji karaoke, przy których świetnie się bawiły. Na sali gimnastycznej

Pani P. Lewandowska i Pan M. Kotliński dla klas IV-VI przygotowali prezentację na temat Niemiec i Wielkiej Brytanii. Na nich również czekały quizy i gry, za pomocą których mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego i niemieckiego. Klasy VII-VIII oraz III gimnazjum pod okiem Pani A. Hauser-Strażyńskiej i E. Birk przedstawiły w formie plakatu, najważniejsze informacje na temat państwa, które wcześniej wylosowały. Oprócz tego przygotowały stroje oraz danie charakterystyczne dla kuchni danego państwa.

Tego dnia wszyscy świetnie się bawiliśmy i szkoda tylko, że takich dni w ciągu roku jest tak mało.

Materiał zdjęciowy: Anna Kamczycka