Start arrow Wiadomości arrow Mity greckie, czyli olimpiada szkolna
Mity greckie, czyli olimpiada szkolna PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
04.04.2019.

Dnia 25. marca 2019 roku uczniowie klas piątych wzięli udział w Interaktywnym Widowisku Multimedialnym pt. "Mity greckie, czyli olimpiada szkolna". Na przedstawienie do Wolsztyńskiego Domu Kultury wybraliśmy się, aby dowiedzieć się czegoś więcej o mitologii greckiej. Inscenizacji sztuki dokonali aktorzy "Teatru Show".

Spektakl był zaskakujący i dość nietypowy, ponieważ uczniowie mieli bezpośredni kontakt z aktorem i mogli aktywnie uczestniczyć w tym, co działo się na scenie, współtworzyli sztukę teatralną. To wydarzenie zabrało nas wszystkich w niesamowitą podróż po starożytnej Grecji i zawiłych losach bohaterów mitów takich jak: mit o Prometeuszu, mit o Tezeuszu i Ariadnie, mit o Heraklesie, mit o Syzyfie oraz mit o Demeter i Korze.

W tle historii głównych bohaterów mitologii greckiej toczyła się, niczym igrzyska w starożytnej Grecji, rywalizacja pomiędzy drużyną Herosów (chłopców) a drużyną Bogiń (dziewcząt). Zmagania polegały na wykonywaniu określonej czynności, np. na odpowiadaniu na pytania, śpiewaniu kołysanki czy tworzeniu światów. Do najciekawszych zadań, którym musieli sprostać Herosi i Boginie, należało wykonanie greckiego tańca w takt muzyki "Grek Zorba" oraz pokaz mody greckiej.

Bardzo dziękujemy naszym polonistkom, paniom Iwonie Mikołajewicz i Wiesławie Śmiałek – Stasiak za zorganizowanie tego wyjazdu i możliwość spędzenia poniedziałkowego popołudnia w tak ciekawy i pouczający sposób.

Zuzanna Maćkowiak, klasa Vd

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »