Start arrow Wiadomości arrow II "Mikrofon Dla Każdego" 2019
II "Mikrofon Dla Każdego" 2019 PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
26.03.2019.

Dnia 23 marca uczniowie naszej szkoły, już po raz drugi w tym tygodniu zaprezentowali swój talent wokalny na dużej scenie. Organizatorem konkursu był Dom Kultury w Wolsztynie, a festiwal miał charakter ogólnopolski. Do Wolsztyna przyjechało ok. 100 wokalistów z różnych zakątków Polski. Zmagania odbywały się w IV kategoriach wiekowych.

Celem festiwalu było rozbudzanie i rozwijanie zdolności wokalnych wśród dzieci i młodzieży oraz mobilizowanie do samodzielnego wyszukiwania materiałów repertuarowych. Młodych wykonawców oceniało profesjonalne jury.

Wielki sukces osiągnął Mikołaj Żydzik z klasy IIB, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zaśpiewał piosenkę „Reklama”.

W konkursie także brali udział inni uczniowie naszej szkoły:

  • Jagoda Żok i Zofia Ceglarek z klasy IVA
  • Mateusz Kaczmarek z klasy VC
  • Dominik Kierecki i Filip Żydzik z klasy VIA
Wszyscy wykonawcy znakomicie zaprezentowali się na scenie. Pomimo dużej tremy pięknie wykonali swoje utwory. Poziom konkursu był bardzo wysoki i zdaniem organizatorów dzieci i młodzież śpiewają coraz lepiej.

Nie da się ukryć, że elementem konkursów jest rywalizacja. Jesteśmy jednak przekonani, że zwiększają one zapał do pracy i dobrze wpływają na samoocenę. Każde dziecko jest w czymś dobre, a główną rolą konkursów, także tych wokalnych jest odkrycie ich unikalnych zdolności. Ponadto śpiew buduje wrażliwość na otaczający świat. Dlatego taka właśnie aktywność jest jedną z ciekawych inicjatyw rozwoju dzieci i młodzieży. Prezentacje na dużych scenach przed profesjonalnym jury wyrabiają w naszych uczniach naturalną odporność na stres i niepowodzenia.

Naszym wokalistom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy nad rozwijaniem swoich umiejętności wokalnych.

Maria Stefan Magdalena Krzemień

Zmieniony ( 28.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »