Start arrow Wiadomości arrow XVI PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ ŚPIEWOLANDIA
XVI PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ ŚPIEWOLANDIA PDF Drukuj Email
Wpisał: Admin   
26.03.2019.

Dnia 20 marca po raz kolejny utalentowani uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewolandia”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolsztynie, a zmagania wokalistów odbyły się w Wolsztyńskim Domu Kultury.

Z roku na rok konkurs ten zdobywa coraz większą popularność, a jego uczestnicy z powodzeniem promują swoje talenty poprzez śpiew, a co najważniejsze mają możliwość popularyzacji swojego dorobku artystycznego. Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:

  • uczniowie klas I – IV szkoły podstawowej
  • uczniowie klas V – VI szkoły podstawowej
  • uczniowie klas VII i VII i gimnazjum.

Jury złożone ze specjalistów muzyków oceniało występy solistów, zwracając uwagę na dobór repertuaru do wieku wykonawców, poprawność interpretacji, emisyjne wykonanie utworu oraz na ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowali:

  • Mikołaj Żydzik – klasa II BJagoda Żok – klasa IV A
  • Zofia Ceglarek – klasa IV A
  • Mateusz Kaczmarek – klasa VC
  • Dominik Kierecki – klasa VIA
  • Filip Żydzik – klasa VIA

Mikołaj Żydzik, który występował w najmłodszej kategorii wiekowej otrzymał wyróżnienie za walory wokalne oraz interpretację piosenki „Reklama”. Natomiast Dominik Kierecki znalazł się wśród laureatów kategorii II i zajął III miejsce, śpiewając piosenkę „Dystans”.

Wyróżnionym i laureatom wręczono dyplomy, statuetki oraz nagrody pieniężne. Zebrana publiczność oraz organizatorzy byli pod wrażeniem umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży. Wysoki poziom występujących oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że byliśmy świadkami niezwykłego widowiska muzycznego. Cieszymy się, że utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcu mogą stawiać swoje pierwsze kroki na scenie, prezentując swój talent wokalny i muzyczny.

Maria Stefan, Magdalena Krzemień

Zmieniony ( 28.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »